Basket 90 Gdynia przegrał z Wisłą Can-Pack Kraków

KM
Przemyslaw Swiderski
Koszykarki Basketu 90 Gdynia po raz kolejny zeszły z boiska pokonane. Tym razem wstydu jednak nie ma, bo pogromcą była ekipa mistrza Polski, a gdynianki długo przeciwstawiały się rywalkom.

Mecz zaczął się od dominacji grającej w roli gospodarza Wisły, która po pierwszej kwarcie prowadziła 17:12. Wszystko przebiegało więc zgodnie z oczekiwaniami. Drugie 10 minut należało jednak w zupełności do przyjezdnych. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego zdeklasowały Wisłę, drugą kwartę wygrywając 27:13 i do przerwy prowadząc 39:30.

Trzecia odsłona była bardzo zacięta, ale gdyniankom udało się zwiększyć przewagę o jeden punkt. Przed ostatnią kwartą miały więc aż 10 "oczek" przewagi. Końcowe 10 minut należało jednak w stu procentach do Wisły. Mistrzynie Polski zdeklasowały rywalki, wybiły im z rąk wszelkie atuty i zmiażdżyły 27:5, całe spotkanie wygrywając 72:60.

Wisła Can-Pack Kraków - Basket 90 Gdynia 72:60 (17:12, 13:27, 15:16, 27:5)

Wisła: Kobryn 27, Simmons 22, Ben Abdelkader 15, Ziętara 5, Morrison 2, Misiuk 1, Szott-Hejmej 0, Ygueravide 0

Basket:Swords 10, Miłoszewska 10, Puss 9, Grigalauskyte 9, Skerović 8, Jakubiuk 7, Podgórna 7, Rembiszewska 0