Basket 90 Gdynia pokonał Elfic Fryburg w eliminacjach do Eurocup

KM
Przemyslaw Swiderski
Basket 90 Gdynia ograł Elfic Fryburg 74:64 w pierwszym spotkaniu dwumeczu o awans do Eurocup. Rewanż za tydzień w środę.

Dla gdynianek to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo przed własną publicznością. Wcześniej grały u siebie w sobotę, gdy poległy 68:72 w starciu z Zagłębiem Sosnowiec.

Pierwsze minuty pojedynku Basketu ze szwajcarską ekipą należały do gości. Przyjezdne po czterech minutach prowadziły 8:4. Gdynianki jednak ostro wzięły się do roboty, w pewnym momencie prowadziły nawet 19:10, a ostatecznie pierwszą kwartę wygrały 23:18. Po trzech minutach drugiej części gry prowadziły już 31:20. Niestety, w tym momencie stanęły i pozwoliły Elficowi doprowadzić do stanu 33:31 dla gospodarzy. Na przerwę Basket schodził prowadząc 35:31.

W trzeciej kwarcie podopieczne Katarzyny Dydek znów były znacznie lepsze od gości. Wygrały tę odsłonę 22:16 i w całym spotkaniu 57:47. Ostatnia odsłona była jednak nerwowa, Szwajcarki w pewnym momencie doskoczyły do Basketu na 3 punkty. Na szczęście koszykarki z Gdyni nie pozwoliły rywalkom na odrobienie strat i ostatecznie triumfowały 74:64.

Świetnie w ofensywie spisały się Kamila Podgórna i Anna Jakubiuk, które zdobyły razem 30 punktów. Jelena Skerović do 10 "oczek" dorzuciła aż 16 asyst, a swoje pod koszem zrobiła Monika Grigalauskyte, która zanotowała 15 zbiórek.

Basket 90 Gdynia - Elfic Fryburg 74:64 (23:18, 12:13, 22:16, 17:17)
Basket: Jakubiuk 16, Podgórna 14, Grigalauskyte 13, Skerović 10, Morawiec 10, Miłoszewska 9, Rembiszewska 2, Puss 0, Marcinkowska 0
Elfic: Davis 32, Rol 13, Tarakchian 7, Turin 5, Doolittle 4, Fora 3, Lugt 0, Zali 0