Bartosz Ślusarski z Arki Gdynia: To tylko kropla w morzu [WIDEO]

pk
Tomasz Bolt/Polskapresse
Arka Gdynia na inaugurację rundy wiosennej wygrała w Jaworznie z GKS-em Tychy 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 89 minucie meczu Michał Rzuchowski. Dzięki zwycięstwu podopieczni Pawła Sikory nadal znajdują się blisko ścisłej czołówki I ligi.

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Oba zespoły nie stworzyły sobie dogodnych sytuacji bramkowych, na co wpływ miał nie tylko stan murawy, ale również fakt, iż było to dopiero pierwsze starcie po długiej przerwie zimowej. Wszystko wskazywało na to, że żółto-niebiescy podzielą się punktami z tyskim zespołem, ale w końcówce Arka wykorzystała szansę i zdołała powiększyć swój dorobek o trzy "oczka".

Tym samym gdynianie wciąż tracą tylko cztery punkty do wicelidera PGE GKS-u Bełchatów oraz tylko punkt do trzeciego w tabeli GKS-u Katowice, który w pierwszym wiosennym spotkaniu przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0:1.

- Próbowaliśmy grać bardziej w piłkę niż GKS Tychy. Nie wszystko się udawało, ale mam nadzieję, że z każdym meczem będzie lepiej. To, co zrobiliśmy w tym spotkaniu, to tylko kropla w morzu, więc kolejny odcinek za kilka dni - powiedział po meczu Bartosz Ślusarski.