Bardzo dobre starty biegaczy GKS Cartusii Kartuzy oraz GKS Żukowo!

Lucyna Puzdrowska
Mogą być dumni działacze klubowi Cartusii i GKS Żukowo ze swoich biegaczy.
Mogą być dumni działacze klubowi Cartusii i GKS Żukowo ze swoich biegaczy. GKS Cartusia Kartuzy/GKS Żukowo
Bardzo dobre starty, uwieńczone rekordami życiowymi oraz medalami imprez wojewódzkich, odnotowali biegacze GKS Cartusii Kartuzy oraz GKS Żukowo.

Zawodnicy GKS Cartusii Kartuzy oraz GKS Żukowo z kolejnymi medalami

Jak informuje trener Krzysztof Król, Karol Makiła, oprócz uzyskania 2. wyniku w kraju w kategorii juniorów, uzyskał wynik 1:50.81 na Mityngu 600-lecia w Łodzi (minimum na Mistrzostwa Europy U20 to 1:49.60).

- Dzięki wynikom uzyskanym w hali, w miniony weekend dostał zaproszenie na jedne z najważniejszych krajowych zawodów, Memoriał Janusza Kusocińskiego w Chorzowie, które odbędą się w najbliższą niedzielę 4 czerwca - mówi Krzysztof Król.

Sukcesów jest więcej

Daniel Marsz zajął 6. miejsce na Mistrzostwach Polski U23 na 5000 m w Piasecznie, z bardzo wartościowym rekordem życiowym 14:33.09. Weronika Mikołajewska (GKS Żukowo) złamała granicę 17 min na 5000 m z czasem 16:58.50 i zajęła 8. miejsce w kraju.

Wojtek Serkowski i Krzysztof Żygenda (GKS Żukowo) w Piasecznie wybiegali rekordy życiowe, uzyskując czas odpowiednio 14:45 i 14:47.

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej

Przed weekendem 3 medale padły łupem zawodników Cartusii Kartuzy, którzy reprezentowali swoje szkoły na Finale Wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce w Słupsku. I tak Mateusz Miotk zdobył złoty medal na 1000 m (SP Mirachowo), Samuel Serkowski wywalczył srebro na 2000 m (SP Dzierżążno), a Igor Ustowski może być dumny z brązowego medalu na 600 m (SP2 Sierakowice).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0