Bandyci wzięci na celownik

  Bandyci wzięci na celownik

  Maciej Pawlikowski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Poprawa powszechnego bezpieczeństwa to nowe zadanie wszystkich pomorskich stróżów prawa. Zarówno w mniejszych miejscowościach naszego województwa, jak i w Trójmieście mają skoncentrować się na eliminowaniu patologii społecznych i drobnej przestępczości.
  Każda z jednostek ma zamiar radzić sobie z tym zadaniem na swój własny sposób. Każda musi borykać się z nieco innymi problemami. My przyjrzeliśmy się, jak wygląda to w Gdańsku, Sopocie i Gdyni.

  Spróbowaliśmy także wraz z naszymi Czytelnikami pomóc stróżom prawa. Przez cały tydzień do redakcji "Polski Dziennika Bałtyckiego" napływały sygnały od mieszkańców Trójmiasta, którzy wskazywali nam miejsca ich zdaniem szczególnie niebezpieczne lub co najmniej nieprzyjemne. Choć w zdecydowanej większości były to subiektywne odczucia gdańszczan, gdynian i sopocian sądzimy, że ich spostrzeżenia mogą się przydać policjantom w tych miastach.

  W Gdyni wiele sygnałów od naszych Czytelników dotyczyło przede wszystkim rejonu Chyloni i Śródmieścia.

  W Sopocie z kolei najmniej bezpiecznie czujemy się, szczególnie wieczorami, w rejonie dworca PKP, a także na ul. Boh. Monte Cassino i w okolicach parków - południowego i północnego. Przede wszystkim jako największe zagrożenie mieszkańcy kurortu wskazują w tych miejscach grupki nietrzeźwych amatorów życia nocnego, a także bezdomnych i narkomanów.

  Najwięcej sygnałów otrzymaliśmy jednak z Gdańska i dlatego właśnie zdecydowaliśmy się sporządzić mapę "zaklętych rewirów" tego miasta. Tutaj prym wiodą wciąż te same rewiry. Boimy się chodzić wieczorami przez ulice Oruni Dolnej, Stogów, Przeróbki, a także Nowego Portu i Letnicy. Wiele złych wspomnień naszych Czytelników wiąże się także z okolicami dworca SKM Politechnika, a także okolicami Akademii Medycznej, a w lecie także Brzeźna i Jelitkowa.

  Wiemy też, że podczas niedawnego spotkania prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z przedstawicielami pomorskiej Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej ustalono, iż mapa miejsc zagrożonych przestępczością ma wkrótce powstać. To na jej podstawie zapadać będą decyzje o kierowaniu dodatkowych patroli w rejony uznane za szczególnie zagrożone przestępczością.
  1 3 4 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo