Bałtyk (powoli) wita się z III ligą

Szymon Szadurski
Tomasz Bołt
Bez punktów i z bagażem trzech goli wrócili z wyjazdowego meczu w Sosnowcu piłkarze gdyńskiego Bałtyku. Zagłębie nie pozostawiło gdynianom żadnych złudzeń, kto jest lepszy, już do przerwy aplikując im trzy bramki.

Strzelecki festiwal rozpoczął w 10 minucie Rafał Jankowski, który pokonał Marcina Matysiaka strzałem głową. Minęło zaledwie 10 kolejnych minut, a młody bramkarz Bałtyku kolejny raz wyciągał piłkę z siatki, tym razem po uderzeniu Dawida Ryndaka. W 38 minucie gości dobił Michał Cyganek. Gdynianie, co gorsza, kończyli mecz w dziesiątkę, po drugiej żółtej i czerwonej kartce, którą w końcówce spotkania ujrzał Marcin Dettlaff. Sobotnia porażka niemal przesądza, że Bałtyk spadnie z grupy zachodniej II ligi. Jedyną nadzieją dla gdynian mogą być już chyba tylko kłopoty z uzyskaniem licencji niektórych ekip, które będą miały prawo do występów w tej klasie rozgrywkowej.

Zagłębie Sosnowiec - Bałtyk Gdynia 3:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Rafał Jankowski (10 min), 2:0 Dawid Ryndak (20), 3:0 Michał Cyganek (38)

Bałtyk: Matysiak - Lemanek, Benkowski, Martyniuk, Noga - Bułka (46 Ochociński), Stępień (46 Stukonis), Dettlaff III90 min, ByczkowskiI - Jurga (60 Wilczewski), Kudyba (46 Papaleo).