Bałtyk odczarował śląskie fatum

Łukasz Bartosiak
Bałtyk Gdynia przywiózł z Wrocławia jeden punkt, ale w 90. minucie prowadził 2:1

Przed sobotnim spotkaniem ze Ślęzą Wrocław podopieczni Piotra Rzepki mieli fatalny bilans spotkań na południu Polski. W trzech meczach nie tylko nie zdobyli punktu, ale nie strzelili ani jednej bramki. To śląskie fatum na szczęście przerwali.
Mecz już od pierwszych minut był szybkim i emocjonującym widowiskiem. Napastnicy strzelali często, ale bramki nie padały. W 31 minucie gospodarze wybili rzut wolny z okolicy narożnika pola karnego, po którym piłka trafiła pod nogi piłkarzy Bałtyku. Ci przeprowadzili szybką kontrę. Z prawego skrzydła dośrodkował Michał Drzymała, w polu karnym bramkarza Grzegorza Paukszta uprzedził Łukasz Nadolny i po jego "główce" piłka spadła tuż przed linią bramkową. Do bezpańskiej futbolówki najszybciej dobiegł Kudyba i na tablicy wyników było już 1:0.
Kolejne trafienia padły dopiero po przerwie. W 63 minucie doskonałą okazję do wyrównania miał Daniel Onyekachi. Nigeryjski snajper ograł w sytuacji "sam na sam" Michała Chamerę i uderzył w kierunku pustej bramki. Biało-niebieskich w ostatniej chwili uratował jednak Bartłomiej Granosik. Osiem minut później Onyekachi był już nieomylny. Strzelił nie do obrony z wysokości pola karnego. Radość gospodarzy z odrobionej straty trwała jednak bardzo krótko, bo w 75 minucie przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. Łukasz Nadolny na 25 metrze wyłożył piłkę Michałowi Pietrzykowi. Ten uderzył potężnie, a futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki. Gospodarze, chcąc uratować remis, rzucili się do ataku. Dopięli swego w drugiej minucie doliczonego czasu gry w ostatniej akcji meczu.

Ślęza Wrocław - Bałtyk Gdynia 2:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Kudyba (31), 1:1 - Onyekachi (71), 1:2 - Pietrzyk (75), 2:2 - Szepeta (90+2).
Ślęza: Paukszt - PruchnickiI, Piwowar, Wójcik, Adamski - Kowal, Flejterski, Jaskólski, KątnyI (68 Bortnik), Szepeta - Donzo (46 Onyekachi).
Bałtyk: ChameraI - GranosikI, WasilewskiI, MartyniukI, Kamiński - Drzymała, PietrzykI, Adamus (76 Szweda), Pięta (79 Bielecki) - Nadolny (90 Florek), Kudyba.