Bałtyk liczy na zdobycie punktów

Szymon Szadurski
Po drugie zwycięstwo na boisku w Gdyni w rundzie wiosennej rozgrywek II ligi sięgnąć będą chcieli w sobotę piłkarze Bałtyku. Okazja ku temu jest wyśmienita, bowiem na Narodowy Stadion Rugby przyjeżdża niżej od biało-niebieskich notowana drużyna Czarnych Żagań. Początek spotkania o godz. 18. Bilety na ten mecz kosztują 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy).

Gdynianom w tej rundzie rozgrywek nie wiedzie się najlepiej, a humory byłyby jeszcze bardziej mizerne, gdyby w ubiegły weekend rzutem na taśmę, w ostatniej minucie doliczonego czasu gry, nie udało się uratować remisu w potyczce z Turem w Turku. Na domiar złego kadra szkoleniowa biało-niebieskich boryka się z licznymi kontuzjami.

- Nadal wyłączeni są z gry Dawid Łoziński, Jakub Kawa, Damian Grembocki i Maciej Kiciński - mówi Szymon Hartman, drugi trener Bałtyku. - Nie ćwiczą oni z zespołem, ich występ przeciwko Czarnym jest wykluczony. Po pauzie spowodowanej kartkami wraca natomiast Michał Michałek.

Na szczęście zagrać będzie mógł także Remigiusz Malicki, strzelec jednego z goli dla Bałtyku w minionej kolejce w Turku. "Remik", mający na swoim koncie w tym sezonie 5 bramek, najwięcej ze wszystkich zawodników gdynian, ujrzał, co prawda, na boisku Tura czerwoną kartkę, jednak stało się to na skutek dwóch kartek żółtych, co nie skutkuje przymusową absencją. Być może trener Bałtyku Jacek Grembocki da też szansę od pierwszej minuty Mateuszowi Łuczakowi, który z dobrej strony pokazał się ostatnio w B-klasowych rezerwach, strzelając dwa gole w derbowym pojedynku z KP Gdynia.

Biało-niebiescy do dzisiejszego spotkania przystępują z pewnością w roli faworyta, ale żeby zadowolić kibiców i sięgnąć po trzy punkty, zagrać muszą odważniej niż w Turku. Zresztą po spotkaniu z Turem Remigiusz Malicki otwarcie przyznawał, iż gdynianie po udanej, pierwszej połowie niepotrzebnie dali się wtedy zepchnąć do obrony i stracili w efekcie dwie bramki. Czarnych złamać łatwo też nie będzie, o czym bałtykowcy przekonali się w rundzie wiosennej rozgrywek. Wtedy to, na boisku w Żaganiu, nie udało im się ani razu skutecznie rozmontować drużyny gospodarzy i mecz zakończył się remisem 0:0.