Bałtyk Gdynia w sparingu uległ GKS-owi Wikielec. Pięć bramek na Narodowym Stadionie Rugby ZDJĘCIA

Bałtyk Gdynia uległ w meczu sparingowym GKS-owi Wikielec 2:3
Bałtyk Gdynia uległ w meczu sparingowym GKS-owi Wikielec 2:3 Przemysław Świderski
Bałtykowi Gdynia nie idzie w meczach kontrolnych z III-ligowcami z Warmii i Mazur. W sobotę, 20 lutego drużyna trenera Jerzego Jastrzębowskiego przegrała z GKS-em Wikielec 2:3.

Szósty mecz kontrolny w zimie 2021 roku mają za sobą piłkarze III-ligowego Bałtyku Gdynia. Biało-niebiescy w sobotę, 20 lutego mierzyli się na Narodowym Stadionie Rugby z występującą w I grupie III ligi drużyną GKS-u Wikielec. Lepsza okazała się ekipa spod Iławy. Wygrała 3:2 po rzucie karnym w ostatnich minutach sparingu.

Zespół trenera Jerzego Jastrzębowskiego dwukrotnie musiał gonić wynik. Dwukrotnie potrzebował do tego zaledwie kilku minut. Tak Bartosz Ossowski, a potem Igor Jankowski odpowiadali na trafienia zespołu z Warmii.

Co ciekawe, GKS Wikielec zwycięską bramkę zdobył tuż przed końcem sparingu z rzutu karnego. A był to drugi rzut karny. Wcześniej intencje Michała Jankowskiego wyczuł bramkarz Bałtyku Marcin Matysiak.

Bałtyk Gdynia – GKS Wikielec 2:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Michał Bartkowski (12), 1:1 Bartosz Ossowski (17), 1:2 Patryk Rosoliński (55), 2:2 Igor Jankowski (69), 2:3 Patryk Szczepański (86-rzut karny)

Bałtyk: Bartkowiak (46 Matysiak), Kardaś, Sobczak, Biedrzycki (46 Kazimierczak) Liberacki, Ossowski (32 Własny, 60 Kośnik), Dziadkowiec (46 testowany), Goerke, Poręba (83 Poręba), Szpucha (46 testowany), Jankowski

GKS: Wojno, Korzeniewski, Cistowski, Kacperek, Zaroślak, Modrzewski, Wasiak, Grzybowski, Wacławski, Sobociński, Bartkowski. Zagrali także: Wieczerzak, Jankowski, Rosoliński, Szczepański, M. Jajkowski, Szypulski, Suchocki

Bałtyk Gdynia w sparingach zimowych 2021

• 1:3 Sokół Ostróda II liga (bramka Szymon Nowicki)
  • 1:0 Olimpia Elbląg II liga (Adam Gołuński)
  • 5:2 Bytovia Bytów II liga (2 Michał Marczak, Adam Gołuński, Mateusz Gułajski, Gracjan Szpucha)
  • 0:1 Concordia Elbląg III liga
  • 0:0 Olimpia Grudziądz II liga
  • 2:3 GKS Wikielec III liga (Bartosz Ossowski, Igor Jankowski)