Bałtyk Gdynia prawie rok czekał na tę wygraną

Łukasz Bartosiak
Po serii czterech meczów bez zwycięstwa Bałtyk Gdynia cudownie odrodził się w wyjazdowym meczu z Polonią Słubice w ramach rozgrywek II ligi zachodniej. Gdyńscy piłkarze rozbili gospodarzy sobotniego spotkania 4:0.

Było to pierwsze zwycięstwo Bałtyku na wyjeździe od 25 października 2008 r.

Spotkanie już od samego początku układało się pod dyktando podopiecznych Piotra Rzepki. W piątej minucie nonszalancję obrońców Polonii wykorzystał Sławomir Riebandt. Pomocnik przeciął podanie zagrywane wszerz boiska tuż przed polem karnym. Uderzył bez namysłu i z całej siły. Futbolówka wpadła do siatki po rękach stojącego na szóstym metrze Artura Tumaszyka. W 30 minucie goście mieli doskonałą okazję do podwyższenia prowadzenia. Piłkę obrońcom ze Słubic zabrał Dariusz Kudyba. Szybko odegrał do Łukasza Nadolnego, jednak ten uderzył prosto w ręce golkipera. W pierwszej części spotkania Polonia ani razu nie zagroziła stojącemu między słupkami Michałowi Chamerze.

W 55 minucie Kudyba uderzył na bramkę, jednak jego strzał odbił Tumaszyk. Do bezpańskiej piłki dobiegł Nadolny i zrobiło się 2:0. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę, otrzymał Paweł Posmyk. Gospodarze musieli sobie radzić w dziesiątkę. Bałtyk nie zaprzepaścił tak dobrej okazji do podwyższenia rezultatu. W 61 minucie było już 3:0. Michał Pietrzyk dograł na prawe skrzydło do Michała Drzymały. Krótki drybling, płaskie dośrodkowanie w pole karne i nadbiegający Błażej Adamus wbił piłkę do pustej bramki. Po 10 minutach Bałtyk zadał ostateczny cios. Drzymała próbował dośrodkować w pole karne, jednak zrobił to w taki sposób, że piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Polonia Słubice - Bałtyk Gdynia 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 - Riebandt (5'), 0:2 - Nadolny (55), 0:3 - Adamus (61'), 0:4 - Drzymała (71').
Bałtyk: Chamera - Granosik, Wasielewski, Martyniuk, Zybert, Drzymała (80, Chorab 80), Riebandt (Szweda 72'), Pietrzyk, AdamusI (66, Pięta), KudybaI, Nadolny (75, Bielecki).