Bałtyk Gdynia odbił się kosztem GKS-u Przodkowo. Trzy trafienia na Narodowym Stadionie Rugby ZDJĘCIA, WIDEO

od 16 lat
Oskar Sikorski został bohaterem sobotniego meczu III ligi w Gdyni. 22-letni pomocnik zdobył dwie bramki w meczu Bałtyku z GKS-em Przodkowo, przyczyniając się do ważnego zwycięstwa.

Bałtyk Gdynia - GKS Przodkowo 26.03.2022

Sobotnie spotkanie na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni miało swój ciężar. Sąsiedzi w tabeli, dwie drużyny z regionu walczące o wydostanie się z dolnych rejonów tabeli drugiej grupy III ligi. Bałtyk Gdynia i GKS Przodkowo chciały zagrać o pełną pulę punktów. Udało się to tylko jednej drużynie.

Biało-niebiescy okazali się bardzo skuteczni przy stałych fragmentach gry. Dwukrotnie błysnął Oskar Sikorski, który potrafił odnaleźć się w dobrym miejscu przed bramką Patryka Kamoli. W 22 minucie posłał strzelił po raz pierwszy, a po zmianie stron dodał drugie trafienie główkując. Wynik na 3:0 ustalił Michał Marczak, chociaż tutaj zasługuje na uznanie Oktawian Skrzecz i jego rajd między zawodnikami GKS-u przez ponad połowę boiska.

To był drugi mecz w barwach GKS-u Przodkowo dwóch ukraińskich piłkarzy z II-ligowej FK Nywy Winnica, czyli 30-letniego Maksyma Zełenewycza oraz 24-letniego Wołodymyra Kuczera.

Bałtyk Gdynia odskoczył nieco od strefy spadkowej. Po 21 kolejkach ma 21 punktów. Znajdujący się w tej strefie GKS Przodkowo ma natomiast 15 "oczek", a za nim są tylko Kluczevia Stargard i wycofana po rundzie jesiennej Elana Toruń.