Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej rusza już w środę 23.05.2018. Będzie niemal 200 atrakcji [program]

MJAN
K. Krzempek/materiały prasowe PG
Każdy – od przedszkolaka po seniora – kto odwiedzi Politechnikę Gdańską podczas Bałtyckiego Festiwalu Nauki, może liczyć na niepowtarzalne wrażenia, nie tylko naukowe!

W programie szesnastej edycji festiwalu znalazły się warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, konkursy.Blisko 500 studentów i naukowców przygotowało niemal 200 propozycji z 24 dyscyplin naukowych – od architektury po biocybernetykę.

Bałtycki Festiwal Nauki na PG rozpocznie się w środę 23.05.2018 i potrwa aż do niedzieli 27.05.2018.

– Bogaty, różnorodny i atrakcyjny program festiwalu to już nasza tradycja. Będą zarówno zabawy związane z nauką dla dzieci w wieku przedszkolnym, jak i poważne wykłady naukowe, więc z pewnością każdy w ciągu tych kilku dni znajdzie coś, co go zainteresuje, a może nawet zainspiruje. Naukowcy i studenci opowiedzą o naukach ścisłych i technicznych w przystępny oraz ciekawy sposób. Przy okazji będzie można dowiedzieć się, czym naukowcy Politechniki Gdańskiej zajmują się na co dzień – podkreśla prof. Ryszard Jan Barczyński, pełnomocnik rektora Politechniki Gdańskiej ds. Bałtyckiego Festiwalu Nauki.

Zobacz: Bałtycki Festiwal Nauli na PG. Przewodnik po imprezach [PROGRAM]

Młodsze dzieci będą mogły m.in. wziąć udział w zabawie, której celem będzie uratowanie Ekomisia, zobaczą „sprytne” doświadczenia z pogranicza chemii, fizyki i inżynierii materiałowej, jak gorący lód czy „podwodny” ogród. Stworzą własną mapę i zbudują nawierzchnię drogową ze słodyczy, która przejdzie test wytrzymałości, a potem będzie można ją… zjeść.

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej rusza już w środę 23.05.2018. Będzie niemal 200 atrakcji [program]
materiały prasowe

Starsi uczniowie m.in. wyizolują barwniki ze szpinaku, zaprojektują i wykonają własny wzór na koszulce i obejrzą pod mikroskopem krew żaby. Poznają proces tworzenia bionicznej ręki i sprawdzą czy potrafią jej używać.

Niezależnie od wieku, całe rodziny zainteresuje pokaz, podczas którego dowiedzą się czym różni się dźwięk skrzypiec od dźwięku klarnetu, skoro brzmi zupełnie inaczej. Będzie można m.in. zapoznać się z dawnymi technikami fotograficznymi, dowiedzieć się jak wytworzyć sztuczny diament, jak wysłać swój eksperyment w kosmos, a także znaleźć odpowiedź na pytanie: czy chodzenie po dywanie Sierpińskiego jest trudne?

Poruszone zostaną też tematy, które dotyczą każdego z nas, jak zanieczyszczone powietrze. Wykład pt. „Smog – historia – dzień dzisiejszy” wygłosi prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej.

Uwaga! Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. Na część zajęć obowiązuje jednak rejestracja.

Zobacz też: Konkurs Czerwonej Róży 2018. W niedzielę 27.05.2018 okaże się, kto jest najzdolniejszym studentem Pomorza. Nagroda to samochód [zdjęcia]

Zobacz też: Peryskop - przegląd najważniejszych wydarzeń minionych tygodni na Pomorzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki