Baltexpo 2019 w Gdańsku. Międzynarodowe Targi Morskie Baltexpo we wrześniu w AmberExpo. Rozmowa ze Sławomirem Majmanem

Jacek Klein
Jacek Klein
Zaktualizowano 

Wideo

Zobacz galerię (2 zdjęcia)
Rozmowa ze Sławomirem Majmanem, wiceprezesem Zarządu Targów Warszawskich SA, organizatora Międzynarodowych Targów Morskich i Konferencji Baltexpo 2019.

Zostały niecałe dwa miesiące do jubileuszowych, XX Międzynarodowych Targów Morskich Baltexpo.
Mało która impreza gospodarcza w Polsce czy Europie środkowej dorobiła się XX edycji, a przypominam, że Baltexpo odbywa się co dwa lata. To, że tutaj w Gdańsku udało się utrzymać i rozwinąć imprezę targowo-konferencyjną poświęconą przemysłom morskim, świadczy o tym, że na polskim wybrzeżu mimo posępnych zapowiedzi w branży morskiej dzieje się bardzo dużo. Buduje i będzie się budowało statki, przeładowywało coraz więcej ładunków, rosną wolumeny w transporcie intermodalnym. Polskie wybrzeże żyje morzem. Z okazji jubileuszu spodziewamy się wyjątkowo licznej obsady międzynarodowych i krajowych firm.

Czytaj także

Jak zmieniły się targi przez te lata?
Ich tematyka ewoluowała. Pierwsze edycji z wielką duma prezentowały nasz przemysł stoczniowy i wyposażenia statków. Do końca lat 90 tak wyglądał polski kompleks morski. Byliśmy europejską potęgą w budowie kompletnych jednostek. Statki budujemy nadal, ale głównymi tematami obecnych prezentacji i dyskusji podczas konferencji na targach są porty, transport intermodalny, obsługa cargo, problem pierwszej i ostatniej mili, czyli jak wywieźć i przywieźć ładunki z i do portów.

Zobacz nasz serwis o gospodarce morskiej>>>

Co wyjątkowego z okazji okrągłego jubileuszu przyniesie tegoroczna edycja Baltexpo?

Warto będzie wysłuchać debaty „20 razy wokół Baltexpo”. Zaprosiliśmy do niej premierów i wicepremierów, którzy zajmowali się gospodarką od początku Baltexpo, aby podsumowali te lata. Dyskusja będzie z pewnością ciekawa. Wspólnie z Ośrodkiem Studiów Wschodnich organizujemy konferencję poświęcona Nowemu Jedwabnemu Szlakowi, największemu geopolitycznemu projektowi XXI wieku. Konferencja w bardzo mocnej międzynarodowej obsadzie skupi się na morskiej części tego szlaku łączącego Chiny ze światem, która jest niezwykle ważna dla nas. Coraz więcej ładunków w naszych portach pochodzi z Azji, z Chin, Korei. Zastanowimy się czy damy radę w walce i chiński eksport pokonać konkurentów z Morza Śródziemnego. Będziemy mówili także o roli państwa wobec portów, wobec przemysłu stoczniowego. W ostatnich latach widzimy, że staje się ona coraz bardziej aktywna. Baltexpo towarzyszy ponad 30 konferencji, które dotyczą nie tylko samych stoczni i portów, ale także bezpieczeństwa, rynku pracy, kształcenia.

Po raz pierwszy odbędzie się organizowana wspólnie z dziennikiem Bałtyckim Gala TOP 100 największych firm Pomorza, podczas której wyróżnione zostana także firmy branży morskiej.
Bardzo się cieszę, że mamy okazję współtworzyć to wydarzenie. Prezentacja listy największych pomorskich firm to wyjątkowe wydarzenie.

Targi BALTEXPO 2017 w Gdańsku [ZDJĘCIA, WIDEO]

BALTEXPO 2017 w Gdańsku. Międzynarodowe Targi Morskie w Ambe...

Pozostaje nam zaprosić na targi.
Warto zobaczyć ofertę 350 światowych firm, porozmawiać z ciekawymi ludźmi reprezentującymi różne dziedziny gospodarki morskiej. Zapraszamy na Baltexpo wszystkich specjalistów, a także wystawców, jeszcze jest czas na zgłoszenia udziału, aby od 9 do 11 września byli w Gdańsku.

Baltexpo 2019 Międzynarodowe Targi Morskie

To największe w Polsce i jedno z najbardziej prestiżowych w Europie wydarzeń poświęconych gospodarce morskiej, organizowane co dwa lata nieprzerwanie od 1982 roku. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 09-11 września 2019 w halach wystawienniczych AmberExpo w Gdańsku.
Tematyka targów Baltexpo 2019 obejmuje główne obszary gospodarki morskiej: przemysł okrętowy, offshore, infrastruktura portów i przemysłu morskiego, logistyka w transporcie morskim, żegluga morska i przybrzeżna, żegluga śródlądowa i gospodarka wodna, bezpieczeństwo i ochrona portów i żeglugi, ochrona środowiska, edukacja i crewing.
Targom Baltexpo towarzyszy bogaty program konferencji poświęconych tematyce gospodarki morskiej i okołmorskiej.

POLECAMY NA STREFIE BIZNESU:

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie