Babskie gadanie: Były poseł jako szary człowiek

  Babskie gadanie: Były poseł jako szary człowiek

  Barbara Szczepuła publicystka ?Polski Dziennika Bałtyckiego?

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Usłyszałam w radiu, że eksposłowie występują do Sejmu o bezzwrotne pożyczki i, co gorsza, że je otrzymują. Przyznaje się je posłom, którzy nie pracują, bo podobno nie mogą znaleźć odpowiedniej posady.
  Bezzwrotna pożyczka dla byłego parlamentarzysty to nic innego jak zapomoga wypłacana z naszych podatków ludziom, których uznaliśmy za nieprzydatnych do stanowienia prawa, uchwalania budżetu państwa i podatków.
  Zastanawiam się, dlaczego nie mogą pożyć trochę jak "zwykły, szary człowiek"? Tak przecież lubili nas nazywać, gdy jeszcze byli parlamentarzystami, czyli wybrańcami narodu. Czemu nie mogą popracować w szkołach i żyć za 1400 albo nawet za 2500 złotych brutto miesięcznie?
  Za mało? Przecież tak dbali o oświatę, gdy byli w parlamencie! Niech uczą śpiewu (łabędziego) albo WOS-u - czyli tego, jak dokopać przeciwnikowi politycznemu? Albo choćby wuefu? Jeśli nie, mogą - choć to straszne słowo - sprywatyzować się, czyli założyć własny biznes. Tak troszczyli się przez całe lata o to, by zlikwidować biurokratyczne bariery! Pójdą do urzędu i w pięć minut w jednym okienku zarejestrują firmę.
  W ostateczności mogą wyjechać do pracy w Anglii, Irlandii, a przyszłego tygodnia nawet do Francji. Bo języki z pewnością znają. Mogą zresztą robić, co chcą. Nic nam (i naszym pieniądzom) do tego. W wyborach powiedzieliśmy im przecież: już wam dziękujemy.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Dobre rady dla POsłów w babskim gadaniu!

  Antoni Jazgarz Butrykowski (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

  To najlepszy przykład jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pani Basia z pozycji "szarego człowieka" ma diametralnie różne poglądy od Pani Redaktor Szczepuły piszącej peany na cześć...rozwiń całość

  To najlepszy przykład jak to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Pani Basia z pozycji "szarego człowieka" ma diametralnie różne poglądy od Pani Redaktor Szczepuły piszącej peany na cześć Miłościwie Panującej Nam PO oraz hagiografie Tuska, Borusewicza, czy też Niesiołowskiego! Skąd ta schizofrenia, POlityczne rozdwojenie jaźni? Co jest pisane z serca, z tzw głębi duszy, a co tylko "dla chleba, Panie, dla chleba"?zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo