AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia: Derby dla gdynianek [ZDJĘCIA]

Janusz Woźniak
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia Tomasz Bolt/Polska Press
Trójmiejskie derby przyniosły sporo dobrej gry i emocji. Ostatecznie AZS Łączpol AWFiS Gdańsk przegrał z Vistalem Gdynia 24:27.

Broniące tytułu wicemistrzyń Polski gdynianki były faworytkami w tym meczu. Kto jednak wierzył, że gdański beniaminek jest w stanie sprawić niespodziankę, też nie opuszczał hali zawiedziony, chociaż ostatecznie komplet punktów pojechał do Gdyni.

Lepiej w ten mecz weszły gdynianki, które po bramkach Patrycji Kulwińskiej i Emili Galińskiej prowadziły 2:0. Pierwsza drogę do bramki Małgorzaty Gapskiej znalazła Monika Stachowska, a po skutecznym rzucie Karoliny Siódmiak był remis 3:3. Po 20 minutach było 10:10, a końcówkę pierwszej połowy gry lepiej rozegrały akademiczki. Odpowiedzią Vistalu po przerwie była głównie bardzo dobra gra Kobylińskiej. Zawodniczki trenera Jerzego Cieplińskiego nie mogły znaleźć recepty na jej dynamiczne wejścia z drugiej linii. Niemniej gdynianki ostatni kwadrans meczu rozpoczęły z zaledwie jedną bramką przewagi (20:19). Jeszcze w 48 minucie był remis 21:21 - dodajmy, że ostatni w tym meczu - ale dwie minuty później Vistal znowu prowadził 23:21. I prowadzenia gdynianki nie oddały już do ostatniego gwizdka sędziów wygrywając ostatecznie 27:24.

Ten mecz był na pewno dobrą promocją kobiecego szczypiorniaka. Około 1200 kibiców, spora część z Gdyni, nie miało powodów do narzekań. Trudno o wnioski po pierwszym meczu w sezonie, ale wydaję się, że Łączpol powinien spokojnie walczyć o miejsce w górnej połowie tabeli, a Vistal bez wzmocnienia będzie miał kłopoty z obroną miejsca na podium.

Na szczęście w Gdyni też o tym wiedzą i już w najbliższych dniach zespół ma zasilić nowa zawodniczka. Warto sie spieszyć, bo już w drugiej kolejce nad morze przyjeżdżają mistrzynie Polski z Selgrosa Lublin.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Vistal Gdynia 24:27 (15:12)
Łączpol:
Dobrowolska, Sielska - Pasternak 6, Siódmiak 2, Karwacka 4, Lipska, Skonieczna 3, Osadacz, Dąbrowska, Tomczyk, Stachowska 6, Strzałkowska 1, Mazurek, Ciura, Klonowska

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Kobylińska 13, Kozłowska 1, Gutkowska, Kulwińska 3, Galińska 5, Zych 1, Janiszewska 3, Łabuda, Staniulewicz 1