AZS Łączpol AWFiS Gdańsk mógł tylko podziwiać w akcji mistrzynie Polski [ZDJĘCIA]

Janusz Woźniak
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Selgros Lublin
AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Selgros Lublin Przemyslaw Swiderski
Porażka różnicą 15 bramek we wtorkowym meczu pokazuje, ile pracy czeka drużynę gdańskich szczypiornistek.

Kiedy w piątek piłkarki ręczne AZS Łączpol AWFiS Gdańsk wygrywały (30:26) ligowy mecz z UKS PC M Kościerzyna, to mistrzynie Polski z Selgrosu Lublin po drugiej stronie Bałtyku dzielnie walczyły - chociaż przegrały 24:27 - w meczu Ligi Mistrzyń ze szwedzkim IK Savehof. Podróż powrotna lublinianek wiodła przez Trójmiasto i tak zrodził się oszczędnościowy pomysł, aby rozegrać awansem mecz superligi z Łączpolem.

Selgros dyktował warunki gry prowadząc 4:0, a w 10 minucie 6:2. Podopieczne trenera Jerzego Cieplińskiego nie miały jednak zamiaru biernie przyglądać się poczynaniom lublinianek. Zmniejszyły część strat, a w 16 minucie po skutecznym rzucie Karoliny Siódmiak był nawet remis 7:7.

Niestety, pogoń za korzystniejszym rezultatem kosztowała akademiczki zbyt dużo wysiłku. W drugiej połowie, kiedy zabrakło sił, zaczęły się też mnożyć proste błędy. A Selgros to zbyt dobra i doświadczona drużyna, aby ich nie wykorzystać. Jeszcze w 48 minucie gospodynie przegrywały niewiele 23:29, ale już do końca meczu do bramki trafiały tylko ich przeciwniczki. Porażka 23:38 pokazuje, ile jeszcze pracy jest przed gdańską drużyną.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Selgros Lublin 23:38 (15:17)

AZS Łączpol: Wiercioch, Dobrowolska -Siódmiak 6, Stachowska 5, Ciura 4, Dąbrowska 4, Skonieczna 3, Pasternak 1, Karwecka, Tomczyk, Lipska, Neitsch, Klonowska,Kwiatkowska, Pesel

Selgros: Dżukiewa, Gawlik - Niedźwiedź 10, Migdaliowa 9, Kocela 5, Szarawaga 4, Repelewska 2, Rola 2, Gęga 2, Charzyńska 2, Kozimur 1, Quinteino 1