AZS Łączpol AWFiS bez szans w Lubinie z Zagłębiem. Koniec serii zwycięstw

AZS AWFiS Łączpol Gdańsk przegrał w Lubinie z Metraco Zagłębiem 23:34 w meczu PGNiG Superligi kobiet.

Łączpol mógł się poszczycić serią czterech zwycięstw z rzędu, ale to nie zmieniało faktu, że to Zagłębie było zdecydowanym faworytem tego spotkania. Początek meczu był jeszcze wyrównany, a w 9 minucie gdańszczanki przegrywały zaledwie 3:4. Niestety, potem straciły sześć bramek z rzędu i Zagłębie kontrolowało wydarzenia na parkiecie. Gospodynie wygrały pierwszą połowę 17:10.

W drugiej połowie Zagłębie całkowicie dominowało na parkiecie. Szczypiornistki Łączpolu nie miały argumentów, aby zaskoczyć rywali i spróbować odrabiać straty. Cały czas utrzymywała się przewaga kilku bramek Zagłębia, którą piłkarki ręczne z Lubina pod koniec spotkania jeszcze powiększyły.

Metraco Zagłębie Lubin - AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 34:23 (17:10)

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 3, Grzyb 2, Mączka 5, Semeniuk 4, Buklarewicz 4, Wiertelak 1, Ważna 3, Marić 9, Jochymek 3, Belmas, Milojevi

Łączpol: Kajumowa, Chojnacka - Mazurek 1, Siódmiak 3, Kalska 2, Żukowska, Górna 8, Stachowska 3, Tomczyk, Masna 2, Gędłek, Hartman, Ciura, Cirjan, Skonieczna 4