Awans kościerskiego Sokoła na piątą pozycję

Szczypiorniści Sokoła Browar Kościerzyna wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem, nasz zespół zanotował wyjazdowe zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław.

Od pierwszego gwizdka sędziego na parkiecie we Wrocławiu toczył się zacięty bój. Gospodarze potrafili wypracować przewagę i w efekcie na przerwę schodzili z 10 trafieniami. Sokół miał na swoim koncie jedno oczko mniej. Przez 20 minut drugiej części wrocławianie nadal prowadzili, jednak końcówka należała do zawodników Andrzeja Gryczki. Ostatecznie kościerski Sokół pokonał drużynę Śląska Wrocław 20:17. W wyniku wygranej, Sokół awansował na piąte miejsce w tabeli. Na swoim koncie zgromadził do tej pory 13 punktów. Okazję do powiększenia swojego dorobku punktowego kościerscy szczypiorniści będą mieli już w najbliższą sobotę. 10 grudnia na własnym parkiecie zmierzą się z Polskim Cukrem Pomezanią Malbork.