Automatyka Gdańsk zostaje w hokejowej elicie! Po raz czwarty pokonała Naprzód Janów [ZDJĘCIA]

MH Automatyka Gdańsk pokonała Naprzód Janów 1:0 i wygrała rywalizację o pozostanie w Polskiej Hokej Lidze 4:1!

Gdańszczanie bardzo chcieli wygrać to spotkanie i już zapewnić sobie utrzymanie. Inny cel miał Naprzód, który chciał zwyciężyć w Gdańsku i przedłużyć rywalizację. Z tego wszystkiego wyszedł mecz, w którym obie drużyny starały się uważnie grać w defensywie. W pierwszej tercji nie brakowało strzałów z obu stron, a Automatyka nie wykorzystała przewagi pięciu na trzech. Dobrze spisywali się bramkarze i kibice goli się nie doczekali. Dwie kolejne tercje były słabsze, sytuacji nie było zbyt wiele.

Rozstrzygnięcie padło na początku dogrywki, a gola strzelił Jakub Stasiewicz. Sędziowie zdecydowali się na wideoweryfikację, czy krążek wpadł do bramki, ale po niej gol uznali i Automatyka utrzymała się w hokejowej krajowej elicie.

MH Automatyka Gdańsk - Anteo Naprzód Janów 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, d. 1:0)

Bramka: 1:0 Stasiewicz (60:51')

Automatyka: Witkowski - Bilcik, Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Wachowski, Mund - Strużyk, Pesta, Marzec; Dolny, Wysocki - Kalinowski, Stasiewicz, Rompkowski; Leśniak, Wrycza - Szczerbakow, Różycki, Samusienko

Naprzód: Speśny - Musioł, K. Charousek - Seda, Słodczyk, Adamus; Sarna, Parizek - Jaros, Parzyszek, Indra; Kosakowski, Kurz - Gryc, Pohl Rajski; Sroka, Skrodziuk, Stachura, Stokłosa