Automatyka Gdańsk ma problem. W Toruniu hokeiści z Gdańska znowu przegrali i nie strzelili gola [zdjęcia]

Automatyka Gdańsk przegrała w Toruniu z Energą 0:4 w meczu Polskiej Hokej Ligi.

W bramce gdańskiego zespołu stanął Jewgienij Carogordcew. Wszystko dlatego, że a dobrze grającym w tym sezonie Tomaszem Witkowskim został rozwiązany kontrakt. Na prośbę samego zawodnika. Rosyjski bramkarz bardzo dobrze spisywał się w pierwszej tercji, bo ani razu nie dał się pokonać. Gospodarze atakowali, mieli przewagę, sytuacje, ale Carogordcew stanął na wysokości zadania.

W 26 minucie miała miejsce kluczowa sytuacja spotkania. Automatyka grała w liczebnej przewadze, ale Energa wtedy wyprowadziła kontrę, a Siemion Garszyn zdobył prowadzenie dla gospodarzy. Po kilku minutach Energa podwyższyła prowadzenie i sytuacja Automatyki stała się bardzo trudna. Jego Rożkow i Maciej Rompkowski mieli okazje bramkowe dla Automatyki, ale ich nie wykorzystali.

W trzeciej tercji obraz meczu nie uległ zmianie. Automatyka nie miała pomysłu na zdobycie choćby kontaktowego gola. Energa za to grała skutecznie i dołożyła jeszcze dwie bramki. Hokeiści z Gdańska ewidentnie są w kryzysie, bo na ostatnich sześć meczów ligowych odnieśli tylko jedno zwycięstwo. Szybko muszą się pozbierać, aby sytuacja w tabeli nie stała się nadzwyczajnie trudna do odrobienia.

Energa Toruń - MH Automatyka Gdańsk 4:0 (0:0, 2:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Garszyn (25:59), 2:0 Dołęga as. Minge (29:39), 3:0 Kalinowski as. Zieliński (47.04), 4:0 Demjaniuk as. Kalinowski - Trachanow (54.49)

KH Energa: Spesny - Parizek, Walter - Minge, Mianciuk, Dołęga; Kamienkow, Trachanow - Garszyn, Karczocha, Oriechin; Zieliński, Jaworski - Demjaniuk, Wiśniewski, Kalinowski; Lidtke, Skólmowski - Biały, Olszewski, Naparło

Automatyka: Carogorodcew - Chalupa, Maly - Steber, Polodna, Vitek; Tesliukiewicz, Aleksiuk - Wróbel, Rompkowski, Danieluk; Kantor, Pastryk - Strużyk, Pesta, Marzec; Lehmann, Dolny - Rożkow, Smal, Stasiewicz