Automaty SKM nie wydają reszty

  Automaty SKM nie wydają reszty

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Do naszej redakcji wpłynęło w ostatnich dniach kilka zażaleń na funkcjonowanie automatów do sprzedaży biletów SKM. Maciej z Gdańska skarżył się na to, że maszyny nie wydają reszty.
  - Choć automatów pojawia się coraz więcej, najczęściej kupuję bilety w kasie. Tylko w godzinach nocnych nie mam wyjścia, maszyna jest jedynym rozwiązaniem. Miałem jednak problem - bilet kosztował chyba 1,76 zł, ja miałem 1,80. Tyle wrzuciłem i zobaczyłem komunikat, że biletu nie można sprzedać. Wszystko działo się w Gdańsku Głównym, ale wcześniej z podobnym przypadkiem spotkałem się na Zaspie - mówi pan Maciej.
  - To nie jest kwestia techniczna, tylko zwyczajny brak pieniędzy w maszynie. Jeśli np. dwie osoby w krótkim odstępie kupią bilety, płacąc banknotem 50-złotowym, to drobnych szybko zabraknie - mówi Lucyna Bujnicka, rzecznik SKM.
  Takie sytuacje, zwłaszcza w okresie wakacyjnym i w weekendy, będą zdarzać się bardzo często. Czy nie warto zatem, by władze SKM np. oddelegowały ekipę, która jeździłaby od automatu do automatu i sprawdzała, czy mają one z czego wydawać resztę?
  - Obiecuję, że szybko zajmiemy się tą sprawą - zapowiada Bujnicka.
  Czytelnik z Gdyni zwrócił natomiast uwagę na awarię automatu w Chyloni, gdzie na monitorze widać tylko połowę obrazu.
  - Nasi ludzie zajęli się tą sprawą - informuje rzecznik, dodając, że wkrótce na posiedzeniu zarządu SKM zostanie poruszony temat montażu automatów na wszystkich przystankach.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo