Autokary wożące dzieci na wycieczki i zielone szkoły do kontroli. Policja uruchomiła specjalny punkt przy stadionie Energa Gdańsk

Ewelina Oleksy
Ewelina Oleksy
Zaktualizowano 
Jeśli chcesz mieć pewność, że twoje dziecko bezpiecznie dojedzie na zieloną szkołę, czy wakacje, sprawdź, czy autobus, którym jedzie przeszedł kontrolę. Gdańska policja zaprasza kierowców do specjalnego punktu uruchomionego przy stdionie Energa Gdańsk.

Gdańska policja wraz z Inspekcją Transportu Drogowego zorganizowała stały punkt kontroli autokarów przy stadionie Energa Gdańsk.

- Punkt kontroli zorganizowano na parkingu P-5 przy Energa Stadion Gdańsk (wjazd od ul. Marynarki Polskiej), tam policjanci wspólnie z funkcjonariuszami ITD od 20 maja do 19 czerwca 2019 roku (dni powszednie) kontrolują autokary w godzinach 06.30-10.00, bez konieczności wcześniejszego zgłaszania o planowanym wyjeździe - informuje nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji Gdańsku.

- Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i mamy na celu zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży wybierających się na różnego rodzaju wycieczki, „zielone szkoły” oraz do innych miejsc wypoczynku - dodaje nadkomisarz.

Podczas kontroli autokarów policjanci szczególną uwagę zwracają na stan techniczny pojazdu. Funkcjonariusze sprawdzają także trzeźwość kierowcy oraz to, czy posiada on wymagane dokumenty. Po sprawdzeniu pojazdu wydawany jest stosowny protokół przeprowadzonej kontroli, który kierujący okazuje organizatorowi wycieczki.

Poza wyznaczonym terminem, w innych dniach i godzinach, można umówić się na kontrolę autokaru po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu tego z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego, zgłaszając potrzebę kontroli najlepiej na kilka dni przed planowanym wyjazdem. Telefony kontaktowe do Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku to: 058 321-69-47 lub 058 321-69-45.

Jak informuje nadkom. Ciska, od początku kwietnia do 4 czerwca 2019 r. policjanci z Gdańska sprawdzili 104 autokary.

- Podczas tych kontroli, w 6 przypadkach funkcjonariusze znaleźli usterki, takie jak niesprawny sygnał dźwiękowy, układ hamulcowy, niesprawne oświetlenie, wycieki płynów eksploatacyjnych. Część autokarów nie została dopuszczona do ruchu z powodu usterek zagrażających bezpieczeństwu. Policjanci zatrzymali też dowody rejestracyjne pojazdów - mówi nadkom. Magdalena Ciska.

Najtragiczniejsze wypadki na Pomorzu w 2018 r.:

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie