ATP Montpellier: Jerzy Janowicz skreczował w finale

Bernat Armangue
Jerzy Janowicz grał w niedzielę w finale turnieju ATP Montpellier. W pojedynku z Richardem Gasquetem rywalizował jednak tylko w trzech gemach. Później bowiem przegrał z chorobą.

Już po sobotnim półfinale Jerzy Janowicz przyznał, że walczy z wirusem. Mimo to, JJ wygrał zarówno z chorobą jak i rywalem i pokonał João Sousę w trzech setach (7:6, 3:6, 6:1). W niedzielę stanął zatem przed wielką szansą wywalczenia pierwszego tytułu w cyklu ATP w swojej karierze. Niestety, tym razem Janowicz przegrał z chorobą.

Mecz pomiędzy Janowiczem i Gasquetem trwał tylko trzy gemy. Wszystkie padłu łupem Francuza. Chwilę potem Polak skreczował i ostatecznie musiał pogodzić się z porażką. A szansa na tytuł była naprawdę niepowtarzalna, bo JJ znajduje się obecnie w solidnej dyspozycji.

Puchar Federacji. Agnieszka Radwańska przegrała z Marią Szarapową. Rosja awansowała do półfinału

Niedziela nie była dobrym dniem dla polskiego tenisa. Porażkę poniosły bowiem również nasze tenisistki. Agnieszka Radwańska przegrała w dwóch setach z Marią Szarapową i tym samym Polki musiały uznać wyższość Rosjanek w Pucharze Federacji (0:3).

Richard Gasquet - Jerzy Janowicz 3:0 (krecz)