Atomówki w 70 minut ograły młodzież z Belgii

Rafał Rusiecki
Atomówki pokonały młody zespół z Belgii
Atomówki pokonały młody zespół z Belgii K. Misztal
Siatkarki PGE Atomu Trefla Sopot gładko wygrały z belgijskim Amigos Zoersel i mogą już praktycznie spoglądać w przyszłość, na następne rywalki w Pucharze CEV

Wiadomo było, że zespół z Zoersel większych problemów siatkarkom PGE Atomu Trefla Sopot sprawić nie może. Ci kibice, którzy stawili się wczoraj w hali Ergo Arena szybko mogli się przekonać dlaczego. W belgijskiej ekipie "straszyć" miały 17-letnia atakująca Lotte Vandendriessche, a rozgrywać 22-letnia Tara Lauwers. Najbardziej doświadczone w wyjściowym składzie były natomiast przyjmujące Tara Daerden i Lies Eykens. Obie mają... 25 lat.

Jedyny znak zapytania można więc było postawić przy czasie, w jakim atomówki ograją 3:0 rywalki. W takich okolicznościach strata seta wyglądałaby po prostu jak bardzo kiepski żart. Nic więc dziwnego, że na ławce rezerwowych w naszym zespole znalazły się Izabela Bełcik, Brittnee Cooper i Charlotte Leys. Ich miejsce zajęły rezerwowe, a były to kolejno Anna Kaczmar, Justyna Łukasik i Deja McClendon.

Zgodnie z oczekiwaniami sopocianki szybko uporały się z dużo młodszymi rywalkami. Mecz z przerwami zajął im 70 minut. Rewanż w Belgii też wydaje się być formalnością.

- To były bardzo trudne przeciwniczki, bo przy nich trzeba być maksymalnie skoncentrowanym - przyznała po meczu Justyna Łukasik, środkowa PGE Atomu Trefla. - One nie reprezentują poziomu żadnego zespołu naszej Orlen Ligi. Nie można więc się na nie oglądać, tylko robić swoje. My nie ustrzegłyśmy się błędów, ale wygrałyśmy 3:0.

A podopieczne trenera Lorenzo Micellego mogą już zacząć szukać luk w bardzo silnym zespole Prosecco Doc-Imoco Conegliano. Włoszki, ze znanymi w Sopocie Alishą Glass i Neriman Ozsoy w składzie, w pierwszym meczu ograły 3:0 Branik Maribor. To będzie już bardzo poważny sprawdzian, w którym trzeba będzie się mocno spocić na boisku.

PGE Atom Trefl Sopot - Gea Happel Amigos Zoersel 3:0 (25:13, 25:16, 25:19)