Atom Trefl Sopot. Teun Buijs będzie miał dwóch asystentów....

  Atom Trefl Sopot. Teun Buijs będzie miał dwóch asystentów. Jeden ma przyglądać się… rozgrywającym

  ŁŻ

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Teun Buijs w nowym sezonie będzie miał do swojej dyspozycji dwóch asystentów. Rola jednego z nich będzie dosyć innowacyjna. Ma on bowiem przyglądać się uważnie rozgrywającym.
  Atom Trefl Sopot. Teun Buijs będzie miał dwóch asystentów. Jeden ma przyglądać się… rozgrywającym

  ©Fot. Karolina Misztal / Polskapresse

  Rola pierwszego asystenta należeć będzie do Piotra Grabana, który w ubiegłym sezonie pomagał Adamowi Grabowskiemu. W sztabie szkoleniowym zobaczymy też Tomasza Wasilkowskiego.

  Chcesz więcej sportowych emocji? Polub nasz profil sportowy na Facebooku!  - W tym sezonie pracować będziemy z dwoma asystentami, ponieważ jeden z nich dedykowany będzie tylko rozgrywającej - wyjaśnia kształt obecnego sztabu szkoleniowego Buijs.

  - Podczas meczów jeden z nich będzie przyglądał się głównie temu elementowi, dzięki czemu podczas przerw będzie mógł wszystkie uwagi pozostałych członków sztabu kierować wyłącznie do niej - kontynuuje opiekun Atomówek.

  Wasilkowski nie miał jeszcze okazji pracować w Sopocie. Wcześniej trener ten zajmował się szkoleniem młodzieży w Płomieniu Sosnowiec oraz we francuskim Noyelles Sous Lens.

  Wasilkowski ma co prawda pracować jedynie z rozgrywającymi, jednak nie oznacza to, że pierwszy szkoleniowiec nie będzie stosował uwag do swoich podopiecznych na tej pozycji.

  - Będę obserwował cały zespół, a w razie uwag do rozgrywającej, będę je również przekazywał sam, pozostając w ścisłym kontakcie z asystentami. Jest to jednak bardzo strategiczny element siatkówki, wymagający poświęcenia mnóstwa uwagi w połączeniu z pracą, jaką wykonuje w trakcie meczów również statystyk - zapewnia Holender.

  Rolę statystyka w Atomie Treflu pełnić będzie Piotr Matela. Z drużyną pozostaną także fizjoterapeuta dr Aleksander Bielecki, masażysta Dariusz Klosa oraz Mirosław Cygan, trener przygotowania fizycznego.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo