Atom Trefl Sopot przegrał z Chemikiem w Policach. Mistrzynie Polski za silne

Siatkarki Atomu Trefla Sopot przegrały w Policach z Chemikiem 0:3 w meczu Orlen Ligi.

Mistrzynie Polski i liderki Orlen Ligi były zdecydowanymi faworytkami w meczu z odmłodzoną drużyną Atomu Trefla. Pierwszy seto w pełni to potwierdził, bo gospodynie wygrały gładko 25:13. Siatkarki z Sopotu pokazały jednak w drugiej partii, że potrafią podjąć walkę ze znacznie mocniejszymi rywalkami. Atomówki prowadziły 7:4, a nawet 18:15. Wtedy Chemik wziął się do pracy, odrobił straty i objął prowadzenie 22:20. Sopocianki jeszcze walczyły, obroniły dwie piłki setowe, ale Anny Werblińskiej okazał się decydujący.

Trzeci set bez większej historii. Atomówki przegrywały 0:4 i 5:11. Potem wprawdzie zbliżyły się jeszcze na trzy punkty, ale wówczas Chemik przejął inicjatywę i do końca seta pozwolił sopociankom ugrać jeszcze tylko cztery punkty.

Chemik Police - Atom Trefl Sopot 3:0 (25:13, 25:23, 25:15)

Chemik: Bełcik 2 punkty, Werblińska 11, Bednarek-Kasza 8, Montano 5, Blagojević 11, Gajgał-Anioł 7, Zenik (libero) oraz Wołosz, Zaroślińska 8

Atom Trefl: Mras 3, Fedusio 8, Bednarek 5, M.Łukasik 2, Damaske 8, J.Łukasik 7, Kulig oraz Bodasińska (obie libero), Goliat 4, Grzmocińska