Atom Trefl Sopot przegrał u siebie z Impelem Wrocław [ZDJĘCIA]

KM
Atom Trefl Sopot nie dał rady Impelowi Wrocław
Atom Trefl Sopot nie dał rady Impelowi Wrocław Fot. Karolina Misztal
Siatkarki Atomu Trefla Sopot mierzyły się w niedzielę z Impelem Wrocław, czołowym zespołem Orlen Ligi. Atomówki postawiły się czołowej ekipie w lidze, ale ostatecznie przegrały 1:3.

Spotkanie zaczęło się całkiem obiecująco dla grających u siebie, w Hali 100-lecia, siatkarek Atomu Trefla. Sopocianki prowadziły 4:3, ale w tamtym momencie siatkarki z Wrocławia przejęły inicjatywę nad wydarzeniami na parkiecie. Zbudowały wysoką przewagę, którą utrzymywały do końca seta i wygrały 25:13.

Druga partia miała znacznie bardziej zacięty przebieg. Oba zespoły grały punkt za punkt, aż w końcu Impel wyszedł na prowadzenie 24:22 i miał dwie piłki setowe. Atomówki obydwa setbole jednak obroniły i same zgarnęły seta, wygrywając 26:24.

Trzecią odsłonę zaczęły jednak bardzo słabo i przegrywały 0:6. Odrobiły jednak starty i do stanu 19:17 dla Impelu trwała całkiem wyrównana walka. W końcówce wrocławianki jednak pokazały swoją wyższość i ostatecznie triumfowały w trzecim secie 25:18. Zacięta była również ostatnia partia, w której Atom Trefl cały czas trzymał kontakt z rywalem. Końcówka jednak znów należała do wrocławianek, które wygrały 25:22.

Mimo porażki młoda drużyna Atomu Trefla może być zadowolona, bo nawiązała walkę ze znacznie silniejszym rywalem i była blisko doprowadzenia do tie-breaka.

Atom Trefl Sopot - Impel Wrocław 1:3 (13:25, 26:24, 18:25, 22:25)

Atom Trefl: Gajewska, Damaske, J.Łukasik, Goliat, Mielczarek, Skorupa, Kulig (libero) oraz Fedusio, Wójcik, M.Łukasik, Mras, Szczyrba

Impel: Hancock, Courtney, Kąkolewska, Konieczna, Kossanyiova, Ptak, Sawicka (libero) oraz Sikorska, Mędrzyk, Cembrzyńska