Atom Trefl Sopot nieoczekiwanie przegrał z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

KM
Siatkarki Atomu Trefla Sopot w spotkaniu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski uważane były za faworytki. Niestety, osłabione brakiem Natalii Gajewskiej przegrały 0:3.

Początek spotkania toczył się po myśli grających u siebie Atomówek, które wyszły na prowadzenie 8:5. Niedługo potem było już 14:8 i wydawało się, że sopocianki pewnie zmierzają po wygraną w pierwszym secie. Niestety, seria błędów sprawiła, że Atom Trefl nie tylko stracił przewagę, ale też pozwolił KSZO wyjść na prowadzenie. Ostatecznie zawodniczki z Ostrowa Świętokrzyskiego wygrały pierwszą partię 25:23.

Druga odsłona początkowo toczyła się punkt za punkt. W końcu jednak Atomówki zaczęły osiągać przewagę i w pewnym momencie prowadziły już 20:13. Niestety, podopieczne Piotra Mateli ponownie roztrwoniły pokaźną przewagę. Doprowadziły do stanu 23:23. Potem zepsuły serwis i gospodynie miały piłkę setową, ale piłkę w siatkę posłała Magdalena Damaske. W grze na przewagi lepsze było KSZO, które wygrało 27:25, a Atom Trefl przegrał wygranego, wydawałoby się, seta.

Trzeci set początkowo był wyrównany, ale od stanu 8:8 Atomówki kompletnie "siadły". Zostały przez gości wgniecione w parkiet i przegrały tę partię aż 15:25.

Atom Trefl Sopot - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:3 (23:25, 25:27, 15:25)

Atom Trefl: Mielczarek 2, Mras 2, Goliat 3, Damaske 17, J.Łukasik 8, Skorupa 8, Kulig (libero) oraz Fedusio 2, Bodasińska, Bednarek 1, M.Łukasik 5

KSZO: Brzóska 5, Thaka 9, Ściurka 8, Kapturska 24, Polak, Piotrowska 6, Pauliukouskaya (libero) oraz Stroiwąs, Szpak 3