Atom Trefl Sopot awansował do 1/6 finału Ligi Mistrzyń, ale łatwo nie było [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Miało być lekko, łatwo i przyjemnie, ale wcale tak nie było. Atom Trefl zameldował się w 1/6 finału LM. Teraz czeka na kolejnego rywala.

Przed tym meczem trenerzy, zawodniczki, komentatorzy, ale też i kibice jednomyślnie powtarzali, że do awansu do kolejnej rundy potrzebny jest naszej drużynie zaledwie jeden, wygrany set. Zadanie proste, jednak tylko z pozoru. Już w pierwszej odsłonie, a zwłaszcza w jej końcówce, widać było sporą nerwowość w grze sopocianek. Mimo prowadzenia 22:19, przegrały tę partię.

Sytuacja stała się jeszcze bardziej napięta w drugim secie, kiedy Rumunki objęły prowadzenie 9:6. Wówczas trener Teun Buijs posłał do boju Kimberly Hill. Jak się okazało, Amerykanka była cichą bohaterką tego spotkania, bo to ona poderwała team do walki.

Kolejne partie nie miały już większego znaczenia dla dalszych losów rywalizacji. Mimo to Atom Trefl sięgnął, choć nie bez problemów, po zwycięstwo za trzy punkty.

Atom Trefl rywala w 1/6 finału rozgrywek LM pozna w czwartek. Losowanie odbędzie się w Luksemburgu.