Atak zimy 2018 na Pomorzu. Sypie śnieg, szczypie mróz....

  Atak zimy 2018 na Pomorzu. Sypie śnieg, szczypie mróz. Uwaga, drogi są białe i bardzo śliskie! 16.01.2018 [zdjęcia, wideo]

  red.

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Trójmiejska obwodnica
  1/29
  przejdź do galerii

  Trójmiejska obwodnica ©Przemyslaw Świderski

  Atak zimy na Pomorzu. Na drogach jest ślisko i niebezpiecznie. Na szlaki wyjechały pługi. W Trójmieście paraliż drogowy w centrach i wykolejony tramwaj. Bardzo niebezpiecznie na drogach!


  Czekamy na Wasze zdjęcia i filmy pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl i na Facebooku.
  Aktualizacja godz. 8.10

  Jak wskazują prognozy pogody IMGW, w środę na Pomorzu również czekają nas intensywne opady śniegu oraz deszczu ze śniegiem.

  Szczegóły: Jaka będzie pogoda w w środę 17 stycznia? Opady śniegu i deszczu ze śniegiem [prognoza pogody]


  Aktualizacja środa, godz. 7.15

  Zima na Pomorzu nie odpuszcza. Wciąż pada śnieg.

  Nadal występują przerwy w dostawie ciepłej wody i ogrzewania na Matarni w Gdańsku. Awaria dotyczy ulic: Mjr. Mieczysława Słabego 3, Mjr. Mieczysława Słabego 5, Mjr. Mieczysława Słabego 6. Planowane wznowienie dostawy ciepła w środę w godzinach popołudniowych.


  Aktualizacja, godz. 20.30


  Tramwaj na skrzyżowaniu ul. Hallera/Al. Zwycięstwa został wciągnięty na tory. Tramwaje wracają na swoje trasy.


  Aktualizacja, godz. 20.00


  Aktualna informację o sytuacji w Gdańsku w związku z opadami śniegu

  Sytuacja drogowa wg. przeglądu monitoringu wskazuje na drożne główne ciągi komunikacyjne. Z informacji uzyskanych od Dyżurnego Inżyniera Miasta siły i środki utrzymania zimowego działają zgodnie z planem - potwierdzono funkcjonowanie pługów i innego sprzętu za pomocą monitoringu wizyjnego.

  Na ulice miasta wyjechało blisko 50 jednostek pługoposypywarek, ciągników i solarek. Pracują od momentu rozpoczęcia opadów i będą pracować do momentu odśnieżenia podstawowego układu komunikacyjnego.

  Najpoważniejsze usterki: rejon ul. Łostowickiej i Armii Krajowej - z uwagi na zasypaną stacje transformatorową występują przerwy w funkcjonowaniu sygnalizacji świetlnej. W dalszym ciągu ( od godz. 12:00) utrzymują się utrudnienia związane z wyłączeniem fragmentu ul. Marynarki Polskiej przed Węzłem Kliniczna przez SNG w związku z usuwaniem awarii - ruch w stronę Wrzeszcza-Nowego Portu odbywa się objazdem przez ul. Twardą i Okrąg.
  Na stronie Energa Operator wskazane są dwa miejsca z brakiem zasilania w energię elektryczną - rejon ulic Armi Krajowej-Ujeścisko-Kołodzieja (do godz. 18:00) oraz rejon ul. Długa Grobla-Na Stępce-Siennicka (do godz. 17:45).

  Dyżurny Inżynier Miasta otrzymał informację o przecieku z instalacji GPEC na ul. Dworskiej (Brzeźno).. Przerwa w dostawie ciepła do budynków Dworska 32 i 34, wg. GPEC planowane jest przywrócenie w godzinach porannych.


  Aktualizacja, godz. 19.00: Obwodnica już otwarta

  Ruch na obwodnicy wraca do normy. CIężarówki, które zablokowały ulice w Gdyni Chyloni, zostały usunięte.

  Aktualizacja, godz. 18.30: Wykolejenie tramwaju koło Opery Bałtyckiej

  Na śliskich torach w okolicach Opery Bałtyckiej wykoleił się tramwaj jadący z Brzeźna. Aleja Grunwaldzka z Gdańska w kierunku Wrzeszcza będzie długo zablokowana! Tramwaje linii 2, 3 w kierunku do Centrum kursują przez ul. Jana z Kolna.

  Aktualizacja, godz. 17.00: Ważne! Obwodnica Trójmiasta zamknięta w Chyloni!

  Droga jest zamknięta od ul. Morskiej w kierunku Gdańska, (wjazd Chylonia). Jak informuje gdyńska policja, 7 tirów stanęło na Obwodnicy i nie jest w stanie jechać dalej. Obecnie ruch został wstrzymany, a samochody nie zawracają, ale stoją i czekają. Są prowadzone piaskarki i w ciągu pół godziny ma być przywrócony ruch.

  Paraliż drogowy w Gdańsku

  W Gdańsku sytuacja na drogach jest bardzo trudna. Oprócz silnych opadów śniegu, doszło do awarii wodociągowej, która paraliżuje poruszanie się po drogach we Wrzeszczu i okolicach.


  Problemy są także na Obwodnicy Południowej. Zakorkowana również trasa z Gdańska przez Sopot do Gdyni. Zła sytuacja na drogach w Pruszczu Gdańskim i dojazdach.

  UWAGA! Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych! Zginąło 8-letnie dziecko  Prognoza pogody na 16.01.2018

  IMGW w południowej Polsce prognozuje silny wiatr oraz marznące opady. Na północy również mocno wieje, najsilniej nad samym morzem. Tam ostrzeżenie obowiązuje do godz. 18:30 we wtorek. Zawieje śnieżne nie ustępują także w województwie pomorskim. W wielu miejscach jest biało, a na drogach ślisko.

  Mapa wiatru online - windy.com


  Śledź na bieżąco siłę wiatru nad Pomorzem i Polską. Skorzystaj z interaktywnej mapy wiatru.


  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Przepowiednie jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego na 2018 rok  Bursztynowy Ołtarz w kościele św. Brygidy w Gdańsku  Luksusowa rezydencja Jana Kulczyka na sprzedaż  Kalendarz sportowy 2018 - piękne zdjęcia sportowców i szczytny cel  Nauczyciel płakał, jak poprawiał: Najlepsze teksty uczniów i nauczycieli  Masz kota lub psa? Uważaj na trujące rośliny w domu!  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  WIDEO: Letnica 3.0. Obok stadionu zbudują oceanarium za 450 milionów! [materiał partnera]

  POLECAMY:

  POLECAMY: "Sekrety gdyńskich kamienic" - do kupienia w naszej księgarni

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!

  Program MiauCzat. Fit Lovers w nowym programie!