Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Asteroida 2000 QW7 zmierza w kierunku Ziemi. 14 sierpnia pojawi się niedaleko Ziemi. Czy zagraża nam niebezpieczeństwo? Sprawdź szczegóły!

Sandra Janikowska
ASTEROIDA 2000 QW7 ZMIERZA W KIERUNKU ZIEMI. Według dostępnych informacji 14 września 2019 roku asteroida 2000 QW7 zbliży się do naszej planety. Ma 650 metrów wysokości i 290 metrów szerokości. Czy powinniśmy się obawiać katastrofy? Czy przepowiednie o końcu świata się spełnią? Co mówi na ten temat NASA?  Czy zagraża nam niebezpieczeństwo? Sprawdź!
ASTEROIDA 2000 QW7 ZMIERZA W KIERUNKU ZIEMI. Według dostępnych informacji 14 września 2019 roku asteroida 2000 QW7 zbliży się do naszej planety. Ma 650 metrów wysokości i 290 metrów szerokości. Czy powinniśmy się obawiać katastrofy? Czy przepowiednie o końcu świata się spełnią? Co mówi na ten temat NASA? Czy zagraża nam niebezpieczeństwo? Sprawdź! Pixabay
ASTEROIDA 2000 QW7 ZMIERZA W KIERUNKU ZIEMI. Według dostępnych informacji 14 września 2019 roku asteroida 2000 QW7 zbliży się do naszej planety. Ma 650 metrów wysokości i 290 metrów szerokości. Czy powinniśmy się obawiać katastrofy? Czy przepowiednie o końcu świata się spełnią? Co mówi na ten temat NASA? Czy zagraża nam niebezpieczeństwo? Sprawdź!

Asteroida 2000 QW7 zmierza w kierunku Ziemi. 14 września 2019 roku znajdzie się ona w niebezpiecznej odległości, bowiem w oddaleniu o zaledwie 5,3 km od naszej planety. Asteroida ta zaliczana jest do grona obiektów potencjalnie niebezpiecznych i stwarzających ryzyko zagrożenia. Co należy o niej wiedzieć? Poniżej zamieszczamy najważniejsze informacje:

  • kiedy: asteroida 2000 QW7 przeleci blisko Ziemi 14 września 2019 r.
  • prędkość: obiekt porusza się z szybkością ok. 20 000 km/h
  • odległość: we wrześniu obiekt ten znajdzie się w odległości 5,3 km od Ziemi
  • średnica: od 950 do 2100 metrów

Ale to nie wszystko! Przelot tego potencjalnie niebezpiecznego obiektu wypada średnio co 6956 dni, co daje nam łącznie 19 lat. Przewiduje się, że kolejny przelot tej asteroidy wypadnie 19 października
2038 roku
.

Asteroida 2000 QW7 zmierza w stronę Ziemi. Naukowcy NASA uspokajają

Zdaniem ekspertów możemy być spokojni. Naukowcy z NASA i Europejskiej Agencji Kosmicznej uspokajają, że nie dojdzie do katastrofy, a tzw. wizja końca świata nie jest rzeczywista i nie spełni się ona 14 września br. Nie stwierdzono jakiegokolwiek ryzyka i niebezpieczeństwa. Naukowcy z Breakthrough National Centre for Climate Restoration mówią, że koniec świata może nastąpić w 2050 roku z powodu zmian klimatycznych.

ZOBACZ TAKŻE: Czy asteroida Oumuamua mogła być sondą obcej cywilizacji?

Asteroida 2000 QW7 zmierza w stronę Ziemi. 20 tys. obiektów potencjalnie niebezpiecznych

Zarówno NASA jak i Europejska Agencja Kosmiczna obserwuje w sumie około 20 tys. potencjalnie niebezpiecznych asteroid. Lista tych obiektów stale wzrasta. Co jakiś czas znajdują się one w pobliżu Ziemi, ale NASA pracuje już nad planem obrony. Wiosną tego roku głośno było o tzw. technologii DART. To właśnie za jej pomocą NASA planuje zmienić tor ruchu asteroidy Didymos 65803. Upraszczając technologia DART składa się z metalowej skały, która ma zostać skierowana w stronę danej asteroidy i uderzyć w nią z taką siłą, aby zmienić kierunek jej lotu. W celu realizacji tego przedsięwzięcia NASA połączyła siły z SpaceX. Według szacowań, projekt ten może kosztować nawet 69 mln dolarów. DART doleci do Didymos prawdopodobnie w październiku 2022 roku. To właśnie wtedy może dojdzie do ich spotkania w odległości 11 mln km od Ziemi.

Warto przypomnieć, że dosyć niedawno duże zamieszanie wywołał jeden z ww. obiektów. Mowa o asteroidzie Bennu. Według ekspertów istnieje prawdopodobieństwo, że w latach 2169-2199 uderzy w Ziemię. NASA chce zapobiec temu tragicznemu wydarzeniu, dlatego też rozważa wystrzelenie w jego kierunku pocisków, które miałyby nadać mu inny tor lotu.

ZOBACZ TAKŻE: NASA ostrzega przed asteroida 2006 QQ23. 10 sierpnia pojawi się w niewielkiej odległości od ziemi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki