Asseco Prokom nie dało rady Sienie

Piotr Wiśniewski
Mistrzowie Polski ponieśli piątą porażkę w Eurolidze. W starciu z Montepaschi Siena gdynianie zaprezentowali się jednak z dobrej strony. Do przerwy podopieczni Tomasa Pacesa dotrzymywali kroku faworytom z Włoch. Gospodarze zwycięstwo zawdzięczają wysoko wygranej trzeciej kwarcie. Asseco przegrało w Sienie 73:84.

Montepaschi Siena - Asseco Prokom Gdynia 84:73 (16:15, 16:16, 33:20, 19:22)

Montepaschi: Kaukenas 15, McCalebb 14, Moss 11, Andersen 10, Lavrinovic 9, Aradori 7, Zisis 6, Ress 5, Stonerook 5, Rakocevic 2, Carraretto 0.

Asseco Prokom: Motiejunas 26, Lafayette 16, Zamojski 11, Szczotka 6, Blassingame 5, Hrycaniuk 4, Frasunkiewicz 3, Seweryn 2, Dmitriev 0, Łapeta 0, Kuebler 0.