Asseco Prokom Gdynia - Unicaja Malaga 75:77

Paweł Durkiewicz
Adam Hrycaniuk zdobył w środę 11 punktów
Adam Hrycaniuk zdobył w środę 11 punktów Przemek Świderski
W swoim pierwszym euroligowym meczu w hali Ergo Arena koszykarze Asseco Prokomu po emocjonującym widowisku przegrali z hiszpańską Unicają Malaga 75:77.

Debiut mistrzów Polski w najnowocześniejszej hali w Polsce przyciągnął zaledwie około 1,5 tysiąca kibiców. Obawy o frekwencję znalazły swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, a powodu takiego stanu rzeczy nie należy doszukiwać się w meczu piłkarskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwoni zakończyli swój mecz z Anglią jeszcze przed godz. 19. Fani mogli więc spokojnie wstać sprzed telewizorów i udać się do hali na granicy Gdańska i Sopotu na rozpoczynający się o godz. 19.45 mecz. Niestety, z jakichś powodów wybrali inną opcję na środowy wieczór. Pustki na trybunach w obiekcie, który został stworzona z myślą o koszykarskiej Eurolidze, były smutnym widokiem.

Asseco Prokom musiał w środę radzić sobie bez kontuzjowanego Drew Vineya, którego po raz kolejny wykluczył z gry uraz stopy. W składzie znalazł się za to najnowszy nabytek gdyńskiego klubu - Alex Acker.

W pierwszych 20 minutach goście z Andaluzji zbudowali sobie przewagę, którą po przerwie konsekwentnie bronili. Prowadzony przez świetnego w środę Łukasza Koszarka polski zespół zdołał w trzeciej kwarcie kilkakrotnie zmniejszyć straty do jednego punktu, ale cel udało się osiągnąć dopiero w ostatniej części. W 37. minucie dwie akcje Adama Hrycaniuka najpierw dały remis po 68, a następnie objąć dwupunktowe prowadzenie. Niestety, końcówka należała do bardziej doświadczonych Hiszpanów.

Za tydzień gdynianie ponownie zagrają na gdańsko-sopockim parkiecie. Tym razem do hali Ergo Arena przyjedzie drużyna Alby Berlin.
Wcześniej, bo już w najbliższą niedzielę o godz. 18, Asseco Prokom zagra w hali sportowo-widowiskowej szlagierowy mecz Tauron Basket Ligi ze Stelmetem Zielona Góra.

Asseco Prokom Gdynia - Unicaja Malaga 75:77 (22:28, 17:17, 20:18)

Asseco Prokom: Koszarek 16 (2), Robinson 14 (2), Hrycaniuk 11, Witka 9 (3), Blassingame 8 (1), Ponitka 8 (2), Mahalbasić 6, Acker 3 (1), Pamuła 0, Szczotka 0

Unicaja: Williams 18 (5), Urtasun 14 (3), Dragić 10, Calloway 8 (2), Simon 8, Gist 8, Vazquez 4, Zorić 4, Jimenez 3 (1), Lima 0, Perović 0