Asseco Gdynia zatrzymało zwycięski marsz Polskiego Cukru. Trefl Sopot nadal bez zwycięstwa [ZDJĘCIA]

Polski Cukier - Asseco Gdynia
Polski Cukier - Asseco Gdynia SłAwomir Kowalski / Polska Press
Koszykarze Asseco Gdynia stoczyli w niedzielę świetną batalię z beniaminkiem TBL, Polskim Cukrem Toruń. Ostatecznie wygrali to starcie 83:79. Bez zwycięstwa nadal pozostają natomiast zawodnicy Trefla Sopot.

Do niedzieli torunianie kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, aż wreszcie znaleźli swojego pogromcę. Gdynianie pokazali, że w tym sezonie mogą być naprawdę mocni, bo koszykarze Polskiego Cukru są tylko z nazwy beniaminkiem.

Niedzielna batalia torunian z koszykarzami Asseco miała dziwny przebieg. Na początku zdecydowanie dominowali bowiem gospodarze, a w kolejnych dwóch kwartach inicjatywę przejęli już gdynianie, którzy konsekwentnie zaczęli budować przewagę. Ta pod koniec trzeciej kwarty sięgnęła 15 punktów. Gospodarze broni jednak nie złożyli, zaczęli stopniowo odrabiać straty, ale zabrakło im czasu.

Bardzo dobre zawody rozegrał w niedzielę Anthony Hickey. Amerykanin zdobył dla Asseco 25 punktów, 5 asyst i 3 zbiórki.

Dramatyczny przebieg miała natomiast batalia pomiędzy Treflem Sopot i Śląskiem Wrocław. Gospodarze byli o włos od zwycięstwa, ale w ostatnich sekundach dali sobie je wyrwać z rąk, mimo że jeszcze na minutę przed końcową syrenę prowadzili różnicą sześciu punktów.

Solidnie w szeregach sopockiej ekipy spisał się Piotr Śmigielski, autor 19 punktów. Pozostali zawodnicy zawiedli w mniejszym lub większym stopniu.

Nie da się ukryć, że to nie był świetny mecz z punktu widzenia kibica. Dominowała w nim bowiem twarda walka, a drużyny raczej nie grzeszyły skutecznością.

Sopocianie w dalszym ciągu pozostają zatem bez zwycięstwa w tym sezonie. W kolejnym pojedynku Trefl zmierzy się na wyjeździe z Wilkami Morskim Szczecin (2 listopada, godz. 19).