Asseco Gdynia wygrało z MKS-em Dąbrowa Górnicza!

pk
Tomasz Bolt/Polska Press
Ogromne emocje w meczu Asseco! Gdynianie wygrali na wyjeździe ważny mecz z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Tym samym podopieczni Tane Spaseva poprawili swoją sytuację w tabeli i są coraz bliżej awansu do fazy play-off!

Aż pięciu zawodników żółto-niebieskich zdobyło przynajmniej 10 punktów, a szósty był blisko tego osiągnięcia. To właśnie zespołowa gra sprawiła, że Asseco ostatecznie pokonało przeciwnika. Nie było jednak łatwo. Wprawdzie po trzech kwartach na prowadzeniu byli gdynianie, ale w czwartej kwarcie MKS utrzymał niezłą skuteczność i odrobił straty.

W decydującym fragmencie lepiej wypadli jednak gdynianie. Koszykarze Spaseva w doliczonym czasie gry dobrze spisali się na dystansie, a do tego zachowali zimną krew na linii rzutów wolnych. Tego samego nie można powiedzieć o zawodnikach z Dąbrowy Górniczej, którzy popełnili mnóstwo błędów i spudłowali kilka ważnych rzutów.

Gdynianie zrobili wielki krok w kierunku awansu do fazy play-off. Nasz zespół umocnił się na siódmej pozycji w tabeli i wciąż ma wyraźną przewagę nad niżej sklasyfikowanymi ekipami.

MKS Dąbrowa Górnicza - Asseco Gdynia 72:78 (17:14, 10:15, 20:24, 21:15, d. 4:10)

MKS: Broadus 20, Szymański 11, Mavra 8, Pamuła 8, Pasalić 6, Wieczorek 6, Zmarlak 6, Dziemba 4, Williams 3, Szczypiński 0.

Asseco: Żołnierewicz 18, Hickey 15, Kowalczyk 12, Matczak 12, Frasunkiewicz 10, Parzeński 9, Szczotka 2, Kaplanović 0.