Asseco Gdynia przegrało 78:86 we Wrocławiu ze Śląskiem

RR
Gdyńscy koszykarze nie dali rady pokonać we Wrocławiu Śląska
Gdyńscy koszykarze nie dali rady pokonać we Wrocławiu Śląska Przemek Swiderski
Przed sobotnim starciem Asseco i Śląsk byli sąsiadami w tabeli i jasne się stało, że po meczu któryś zespół wyskoczy w górę tabeli. A że gdynianie kiepsko spisują się poza własną halą, to i większe szanse dawano wrocławianom. Te przypuszczenia się sprawdziły.

To był bardzo ciekawy pojedynek. Koszykarze Asseco byli bardzo dobrze dysponowani w rzutach za trzy punkty (trafiali połowę prób). Z tym, że gospodarze w tym elemencie byli jeszcze lepsi (57,1 proc.).

O przegranej gdynian zadecydowała nieco słabsza postawa w drugiej kwarcie, którą przegrali 11:17. Śląsk potrafił później utrzymać tę niewielką przewagę i nie dał się zaskoczyć. Wrocławian do zwycięstwa poprowadził Danny Gibson, który zdobył 19 punktów, miał 5 asyst i tyle samo zbiórek.

W ekipie Asseco wyróżnili się Fiodor Dmitriew (22 punkty, 3 zbiórki, 1 asysta), Łukasz Seweryn (19 punktów) oraz A.J. Walton (15 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst).

Śląsk Wrocław - Asseco Gdynia 86:78 (20:23, 17:11, 23:22, 26:22).