Asseco Gdynia nie dało rady Stelmetowi Zielona Góra

Paweł Durkiewicz
Przemysław Świderski
Asseco Gdynia przegrało u siebie ze Stelmetem Zielona Góra 51:64 (19:16, 13:13, 12:28, 7:7) w koszykarskim meczu ćwierćfinałowym play-off Tauron Basket Ligi. W rywalizacji do 3 zwycięstw Stelmet prowadzi 2:1. Czwarty mecz rozegrany zostanie w piątek o godzinie 20.15 w Gdyni.

Emocji nie zabrakło w Gdyni, gdzie koszykarze Asseco stanęli przed okazją przejęcia prowadzenia w ćwierćfinałowej serii przeciwko mistrzowi Polski z Zielonej Góry. Gra przez całą pierwszą połowę toczyła się wedle reguły „kosza za kosz”, a w poczynaniach obu stron widać było sporą nerwowość, typową dla fazy play-off. W drużynie Asseco, podobnie jak w pierwszym dwumeczu, wyróżniał się center Ovidijus Galdikas, który świetnie wykorzystywał wyraźną przewagę wzrostu nad środkowymi Stelmetu. Niestety, swojego rytmu nie mógł odnaleźć z kolei „szarpiący” grę A.J. Walton.

Decydująca dla końcowego wyniku okazała się trzecia kwarta, w której mistrzowie z Zielonej Góry pokazali klasę, bezlitośnie wykorzystując wszystkie błędy Asseco. Gdynianie z każdą kolejną minutą coraz gorzej radzili sobie w ataku, kończąc akcje niecelnymi rzutami. Stelmet spokojnie dowiózł wygraną do końcowej syreny, dzięki czemu w serii do trzech zwycięstw wyszedł na prowadzenie 2:1. Zawodnicy trenera Davida Dedka będą próbować przedłużyć rywalizację już w piątek, ponownie we własnej hali. Żeby pozostać w grze, muszą jednak zagrać o wiele lepiej niż w środę.

Asseco: Szczotka 14, Galdikas 13, Dmitriew 11, Walton 8, Seweryn 2 oraz Frasunkiewicz 2, Kowalczyk 1, Matczak 0, Żołnierewicz 0, Paredes 0

Stelmet: Zamojski 12, Dragicević 11, Koszarek 11, Eyenga 5, Brackins 2 oraz Ginyard 7, Hrycaniuk 6, Cel 5, Chanas 5, Cesnauskis 0