Asseco Gdynia minimalnie przegrało z Anwilem Włocławek

KM
Piotrhukalo
Koszykarze Asseco Gdynia byli blisko sprawienia kolejnej niespodzianki i wygrania czwartego meczu z rzędu. Niestety, po zaciętej walce ulegli we Włocławku Anwilowi 79:81.

Gdynianie wygrali wcześniej trzy spotkania pod rząd, co było zaskoczeniem dla wszystkich w środowisku koszykarskim. Do Włocławka żółto-niebiescy nie jechali jako faworyci, ale na pewno mieli wielką ochotę na sprawienie kolejnej niespodzianki.

Od początku spotkania ostro zabrali się do roboty pokazując, że rzeczywiście stać ich we Włocławku na zwycięstwo. Po pewnych problemach w pierwszych minutach z czasem osiągnęli przewagę i pierwszą kwartę wygrali 19:13. W drugiej odsłonie kibice zgromadzeni w hali we Włocławku przecierali oczy ze zdumienia. Asseco totalnie dominowało nad Anwilem, popisując się przede wszystkim świetną grą w obronie. Drugą kwartę wygrało 20:12 i do przerwy prowadziło 39:25!

Niestety, cały trud z pierwszej połowy został zaprzepaszczony w trzeciej kwarcie. Być może gdynianie opadli nieco z sił, na pewno dużą rolę odegrała też spora liczba fauli wynikająca z agresywnej gry w obronie. W każdym razie trzecia odsłona należała w zupełności do włocławian. Po kapitalnej defensywie gości zostały tylko wspomnienia, bo w tej części gry Anwil rzucił aż 35 punktów. Asseco odpowiedziało 19 "oczkami" i przed ostatnią kwartą to gospodarze byli na prowadzeniu.

W ostatniej odsłonie włocławianie szli za ciosem i prowadzili już 77:68. Wtedy jednak Asseco rzuciło się do odrabiania strat i za chwilę, na nieco ponad 20 sekund przed końcem, było już tylko 77:75 dla Anwilu. Wymiana ciosów trwała do samego końca, gdynianie (konkretnie Piotr Szczotka) trafili nawet równo z syreną końcową, jednak to ekipa gospodarzy okazała się lepsza, wygrywając 81:79.

Anwil Włocławek - Asseco Gdynia 81:79 (13:19, 12:20, 35:19, 21:21)

Anwil: Jaramaz 29, Chyliński 14, Leończyk 11, Skibniewski 10, Młynarski 5, Sobin 5, Dmitriew 4, McCray 3, Haws 0.

Asseco: Matczak 17, Ponitka 13, Szubarga 13, Żołnierewicz 10, Szczotka 10, Konopatzki 6, Witliński 6, Szymański 4, Put 0, Czerlonko 0, Frąckiewicz 0.