Asseco Arka Gdynia rozgromiła King Szczecin. Żółto-niebiescy przerwali zwycięską serię rywali ZDJĘCIA

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin
Asseco Arka Gdynia - King Szczecin Fot. Przemysław Świderski
Koszykarze Asseco Arki Gdynia postarali się o niespodziankę i wysoko wygrali z Kingiem Szczecin 89:65 w meczu Energa Basket Ligi.

King Szczecin był zdecydowanym faworytem. Koszykarze ze Szczecina przyjechali do Gdyni w dobrych humorach, bo po serii czterech zwycięstw z rzędu. Asseco Arka rywalom nie pozwoliła na wiele i to tym większa niespodzianka, że gdynianie do czasu tego spotkania odnieśli w tym sezonie zaledwie dwa zwycięstwa. Teraz zanotowali trzecie i drugie z rzędu.

To był bardzo dobry mecz Asseco Arki. Już pierwsza kwarta zakończyła się wysoką wygraną gospodarzy, bo 23:7. W drugiej lepiej zagrali goście ze Szczecina i po pierwszej połowie gdynianie prowadzili 40:35. Druga połowa to jednak całkowita dominacja Asseco Arki. Gospodarze rozbili wręcz faworyzowanych rywali. Bohaterem był Dominik Wilczek, który zdobył 20 punktów, a przez poprzednie trzy sezony reprezentował barwy klubu ze Szczecina.

Asseco Arka Gdynia - King Szczecin 89:65 (23:7, 17:28, 19:12, 30:18)

Asseco Arka: Wilczek 20, Boykins 13, Musić 12, Hrycaniuk 9, Wołoszyn 7 oraz Durham 12, Bogucki 6, Misković 3, Dylewicz 3, Perzanowski 2, Lis 2, Wojciechowski 0