ARP obejmie udziały w spółce GSG Towers

JKL
ARP obejmie  udziały w spółce GSG Towers<br>
ARP obejmie udziały w spółce GSG Towers mat. prasowe
Agencja Rozwoju Przemysłu SA podpisała z Gdańsk Shipyard Group sp. z o.o., GSG Towers sp. z o.o. oraz Stocznią Gdańsk SA ramową umowę inwestycyjną w sprawie restrukturyzacji spółek z grupy Gdańsk Shipyard Group sp. z o.o.- Umowa przewiduje m.in. objęcie oraz nabycie przez Agencję Rozwoju Przemysłu SA udziałów w kapitale zakładowym GSG Towers sp. z o.o. oraz restrukturyzację finansową spółek z grupy Gdańsk Shipyard Group sp. z o.o. - głosi komunikat ARP.

GSG Towers, do której kapitałowo ma wejść ARP jest główną spółką produkcyjną w grupie.
- Strony umowy postanowiły, że do czasu uzgodnienia kwestii prawnych szczegóły umowy nie będą podawane do wiadomości - poinformował Jacek Łęski, rzecznik prasowy Gdańsk Shipyard Group.

Plan restrukturyzacji zakłada kontynuację sprzedaży części terenów stoczniowych.
- Niedługo poinformujemy o szczegółach umowy i założeniach restrukturyzacji - dodał rzecznik.
Jak poinformował Jacek Łęski, wyniki finansowe stoczni za 2014 rok  są lepsze od prognozowanych.

Z końcem czerwca ub. roku minął przedłużany już termin spłaty przez Stocznię Gdańsk pożyczki od Agencji Rozwoju Przemysłu - ponad 100 mln zł. Agencja będąca mniejszościowym udziałowcem stoczni dała jej dodatkowy czas na zwrot pieniędzy. Czeka, aż uda się sprzedać za ponad 100 mln zł niepotrzebne jej do produkcji tereny, które stanowią obecnie większość zajmowanego przez nią obszaru. Chodzi o tereny, których stocznia chce się pozbyć od dłuższego czasu. Czyli m.in. front wyspy Ostrów. Zostawić miałaby sobie tereny z halą K1, gdzie buduje wieże dla morskich siłowni wiatrowych oraz część nabrzeża Kaszubskiego z dostępem do kanału. Nabywcą  ma być Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna. Z wcześniejszych informacji wynikało, że nabycie terenów stoczniowych przez PSSE planowane było do finalizacji jeszcze w zeszłym roku.

Po zawarciu przez ARP i GSG ramowej umowy PSSE na dniach ma przystąpić do ustalenia szczegółów objęcia terenów stoczniowych. Realizowane miałyby być na nich projekty podobne do powstałych na terenach byłej Stoczni Gdynia.

W tym roku czekają nas dynamiczne zmiany na rynku pracy

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie