Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Arka zremisowała z Beroe 1:1 po golu zdobytym w doliczonym czasie gry

Janusz Woźniak, Piotr Wiśniewski
Mimo mrozu sięgającego -10 stopni Celsjusza na otwarcie stadionu piłkarskiego przyszło około 13 tysięcy widzów. To było wielkie święto w Gdyni, ale nie tylko. Po widowiskowym otwarciu, na boisku zaprezentowały się piłkarze gdyńskiej Arki i Beroe Stara Zagora. To nie był porywający pojedynek, a Arka remis uratowała dopiero w ostatnich sekundach, już w doliczonym czasie gry.

90+2 min. - Do wyrównania doprowadził Emil Noll. 1:1
90 min. - W dogodnej sytuacji znalazł się Ross. Zamiast jednak strzelać przewrócił się w polu karnym.
88 min. - Zakotłowało się pod bramką Bułgarów. Nadal bez efektów.
87 min. - Znów bliski powodzenia Żołnierewicz. Piłka nie wpadła jednak do bramki.
84 min. - Mogło być 1:1. Z prawej strony precyzyjnie dośrodkował Ross. Piłka trafiła na głowę Żołnierewicza. Strzał obrońcy Arki nad poprzeczką.
82 min. - Na trybunach głośne "Gramy do końca Areczko, gramy do końca!"
80 min. - Fatalne wykonanie rzutu wolnego przez gdyńskich piłkarzy.
75 min. - Kibice zachęcają piłkarzy do lepszej gry. Jak na razie bez efektów.
72 min. - Arka nie ma pomysłu na skuteczne rozegranie akcji. Gdynianie poziomem sportowym nie dostrajają się do efektownej oprawy na otwarcie.
64 min. - Pierwsza bramka na nowym stadionie w Gdyni. Jej zdobywcą zawodnik Beroe - Yordanov. Bułgarzy wyprowadzili koronkową akcję. Asystę zaliczył Yamukov.
62 min. - Z rzutu rożnego dośrodkował Zawistowski. W polu karnym najsprytniejszy Noll, ale jego uderzenie głową poszybowało nad poprzeczką.
60 min. - Zmiana w zespole gości. Zszedł kapitan Beroe - Genchev, a w jego miejsce wszedł Kostadinov.
54 min. - Prawą stroną pognał Duarte. Wykończenie akcji pozostawia jednak wiele do życzenia.
51 min. - Ponownie Płotka. Znów piłka mija bramkę gości.
48 min. - Arka odważnie ruszyła do przodu. Strzelał Płotka, obok słupka.
46 min. - Na boisku pojawił się Junior Ross, który zastąpił Mawaye.

45 min. - Koniec pierwszej połowy. W Gdyni jak na razie bez bramek.
43 min. - Z prawej strony przedarł się Duarte. Żaden z piłkarzy Arki nie potrafił zamknąć akcji. W odpowiedzi groźne uderzenie Todora Hristova broni Moretto.
41 min. - Pozostawiony przez opieki kapitan gości - Dian Genchev zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Na posterunku jednak Marcelo Moretto.
36 min. - Groźny kontratak gospodarzy. Sytuację wyjaśnia jeden z obrońców gości, który ekspediuje piłkę na rzut rożny. Korner nie przyniósł Arce większych korzyści. Za to błąd Sulimy mógł kosztować Arkę utratę bramki. Na szczęście dla gdynian strzał Bułgara zbyt słaby.
34 min. - Z rzutu wolnego uderzał Noll. Strzał lewego obrońcy Arki po ziemi tuż obok słupka. Czujność zachował jednak bramkarz Beroe.
31 min. - Akcja Beroe. Niecelnie uderzył Nikolay Stankov.
24 min. - Mawaye bliski wyłuskania piłki defensorom gości. Gra jest jak na razie rwana. Brakuje celnych strzałów.
22 min. - Trzecia próba strzału w wykonaniu Zawistowskiego. Piłka mija spojenie słupka z poprzeczką.
19 min. - Mawaye w pojedynku biegowym z bramkarzem gości. Lepszy ten drugi. Brawa jednak dla Kameruńczyka za aktywność z przodu.
15 min. - Rzut wolny dla Arki. Piłkę z lewej strony dośrodkowywał Burkhardt, ale futbolówka nie znalazła adresata.
14 min. - Okres nieciekawej gry z obu stron. Arka próbuje atakować, ale nie może przedostać się pod pole karne Bułgarów.
10 min. - Groźnie w polu karnym gości po rzucie rożnym. Na posterunku jednak bramkarz Beroe - Teodor Skorchev.
7 min. - Ponownie w roli głównej Zawistowski. Tym razem niecelnie.
4 min. - Zza pola karnego uderzał Zawistowski. Zbyt lekko, aby móc zaskoczyć golkipera gości.
1 min. - Na trybunach głośne "Hej Arka gol!". Piłkarze obu drużyn rozpoczęli spotkanie.

Na trybunie "Górka ogromna podświetlana sektorówka. Wszystko w asyście rac i innych środków pirotechnicznych. Nad stadionem lasery. Daje to piorunujące wrażenie.

Przenikliwe zimno nie jest w stanie zepsuć święto kibicom Arki. Gdynia przybrała dziś żółto-niebieskie barwy. Na murawie wokalista zespołu Goya - Magdalena Wójcik zaśpiewała dobrze znaną kibicom piosenkę: "Więc chodź pomaluj mój świat". Na stadionie są również obecni fani z Bułgarii, którzy pojawili się w liczbie kilkudziesięciu osób.

Arka zagra dziś w składzie: Moretto - Sulima, Szmatiuk, Rozić, Noll - Płotka - Duarte, Zawistowski, Burkhardt, Bożok - Mawaye.

Na murawie pojawili się już piłkarze Arki, a na trybunach gromkie: "Arka Gdynia!"

Do rozpoczęcia imprezy jeszcze grubo ponad 30 minut. Trybuny powoli zapełniają się kibicami. Wokół panuje atmosfera piłkarskiego święta. Fani Arki zasiadający na trybunie "Górka" dają już popis wokalnych możliwości.

Kibice rozwiesili ogromny transparent z napisem "Tutaj wszystko się zaczęło, to nasza święta ziemia, pamięć o niej będzie trwać i łączyć pokolenia".