Arka rozstrzelała Stomil! Tak się zmierza po mistrzostwo I ligi!

Redakcja
Tomasz Bolt/Polska Press
Kapitalna Arka! Gdynianie zdeklasowali olsztyński Stomil aż 4:0 i pewnie zmierzają po mistrzostwo I ligi!

W pierwszej połowie żółto-niebiescy nie zachwycali. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego grali raczej przeciętnie i nie stwarzali wielkiego zagrożenia pod bramką rywala. Szczerze mówiąc w pierwszym kwadransie odważniej prezentowali się gospodarze, ale później kontrolę przejęła nasza drużyna.

Mimo wszystko to Stomil jako pierwszy mógł objąć prowadzenie. Tsubasa Nishi nie wykorzystał doskonałej sytuacji. Zawodnik olsztyńskiej ekipy znalazł się w sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą, ale strzelił obok bramki.

Arka przebudziła się w drugiej połowie. Wystarczyło zaledwie dziewięć minut, by rozłożyć graczy Mirosława Jabłońskiego na łopatki. Najpierw Gaston Sangoy znakomicie zachował się w polu karnym, po chwili fantastycznie strzelił Yannick Kakoko, wreszcie aktywny Marcus da Silva pokonał Piotra Skibę.

Już w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Rafał Siemaszko. Wykorzystał on fantastyczne podanie od Sangoya, który pokazał swoim zagraniem wielką klasę.

Tym samym żółto-niebiescy rozbili Stomil i umocnili się na pierwszym miejscu w tabeli I ligi. Ponadto piłkarze Nicińskiego przedłużyli serię meczów bez porażki, która aktualnie wynosi aż 17 spotkań!