Arka przegrała mecz z Jagiellonią i szuka nowych zawodników

Piłkarze Arki pojechali na zgrupowanie przygotowawcze do rozgrywek ligowych. Gdynianie trenują w Kleszczowie pod Bełchatowem.

W piątek, w Gutowie Małym, żółto-niebiescy rozegrali pierwszy mecz sparingowy pod okiem nowego trenera, Czesława Michniewicza. Arka przegrała z Jagiellonią Białystok 0:1 (0:1). Zwycięskiego gola dla zespołu z Białegostoku strzelił Hermes w 38. minucie z rzutu karnego. W drugiej połowie Jagiellonia miała jeszcze jeden rzut karny, ale strzał Ensara Arifovicia obronił Norbert Witkowski.

Arka: Witkowski - Kłos, Sobieraj, Kowalski, Baster - Bazler, Ława, Ulanowski, Mazurkiewicz - Trytko, Niciński oraz Kuć, Sokołowski, Żuraw, Płotka, Komorowski, Karwan, Przytuła, Łabędzki, Moskalewicz, Wachowicz, Chmiest.

We wtorek żółto-niebiescy rozegrają kolejny mecz sparingowy, a tym razem zmierzą się z Cracovią.

Gdynianie szukają wzmocnień do swojego składu. Na liście życzeń żółto-niebieskich pojawili się pomocnik Rui Miguel i napastnik Zbigniew Zakrzewski. Ten ostatni w poprzednim sezonie występował w barwach szwajcarskiego klubu FC Thun.

Nowy szkoleniowiec dobrał już sobie współpracowników. Asystentem został 38-letni Robert Wasilewski, były piłkarz Bałtyku i kolega z boiska, który ostatnio pracował jako trener w niemieckim klubie TSG 1881 Sprockhoevel. Za przygotowanie fizyczne odpowiedzialny będzie Niemiec chorwackiego pochodzenia, 32-letni Kristijan Brcko. Bramkarzami zajmować się będzie 39-letni Jarosław Krupski.

Materiał oryginalny: Arka przegrała mecz z Jagiellonią i szuka nowych zawodników - Dziennik Bałtycki