Arka pewnie pokonała Gwardię Koszalin [ZDJĘCIA]

Piotr Wiśniewski
Drugą już bramkę w kolejnym sparingu strzelił dla Arki Mateusz Szwoch. Najlepszy zawodnik mistrzostw Polski juniorów starszych coraz poważniej zgłasza akces do gry w podstawowym składzie trenera Petra Nemca. W środę żółto-niebiescy zmierzyli się z III-ligową Gwardią i bez problemu wygrali 3:0.

W końcu gdynianie mogli rozegrać mecz sparingowy w komfortowych warunkach. Wcześniej fatalna aura przeszkodziła w rozegraniu pełnych 90 minut z Bytovią (mecz przerwano po 52 minutach). Nie lepiej było podczas sobotniej konfrontacji gdynian ze Stomilem Olsztyn. W strugach padającego deszczu udało się jednak dograć spotkanie do końca.

Opiekun żołto-niebieskich zdecydował się na wariant gry 4-4-1-1. Na szpicy zagrał testowany Marcus Vinicius, który niebawem powinien podpisać z Arką kontrakt, a za nim operował Mateusz Szwoch. W składzie gdynian pojawił się także Tomasz Jarzębowski - jeden z bohaterów ostatniego konfliktu z trenerem Nemcem. Drugi zawodnik, który w piątek podpadł Czechowi - Sławomir Mazurkiewicz, na murawie pojawił się tuż po przerwie.

To pierwsza połówka była lepsza w wykonaniu Arki. Gdynianie grali szybko i pomysłowo. Dobrze na murawie bocznego boiska GOSiR czuł się zwłaszcza młody Mateusz Szwoch. Ten utalentowany zawodnik otworzył wynik meczu. Bramka równie piękna, co cała akcja zespołu. Wszystko rozpoczęło się od Rzuchowskiego. Piłkę otrzymał Tomasik, potężnie uderzył na bramkę. Odbitą futbolówkę dopadł Szwoch i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans golkiperowi Gwardii.

Jeszcze przed przerwą Arka zadała drugi cios. Tym razem skutecznym egzekutorem okazał się Tomasik. Wielkie brawa za tę akcję należą się również Marcusowi Viniciusowi.

W przerwie trener Nemec zmienił wszystkich zawodników z pola. Wszedł m.in. testowany przez Arkę Jakub Kaszuba. Gola na 3:0 zdobył jednak Marcin Radzewicz. "Radza" udanie sfinalizował akcję w trójkącie z Formellą i Brzuzym.

Zdjęcia z meczu na gdynia.naszemiasto.pl

Arka I połowa: Szlaga - Tadrowski, Haberka, Sobieraj, Dettlaff - Krajanowski, Jarzębowski, Rzuchowski, Tomasik - Szwoch - Vinicius.

Arka II połowa: Szlaga - Robakowski, Mazurkiewicz, Brodziński, Wojowski - Pruchnik, Radosavljević - Brzuzy, Formella, Radzewicz - Kaszuba.

Gwardia: Rzepecki - Ignaszewski, Bień, Rokicki, Stanowski, Więckowski, Nowacki, Nowakowski, Vons, Ikegami, Shibusawa.

W II połowie grali: Zejglić, Miętek, Woźniak, Saliwon, Morawski, Nykiel.