Arka Gdynia zremisowała ze Stomilem Olsztyn w sparingu podzielonym na trzy części. Piękna bramka Dawida Gojnego

od 16 lat
W piątek, 27 stycznia 2023 roku na Narodowym Stadionie Rugby piłkarze I-ligowej Arki Gdynia mierzyli się w meczu kontrolnym z II-ligowym Stomilem Olsztyn. Zespół trenera Hermesa znów stracił dwie bramki, co może być powodem do zmartwień.

Sparing Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 27.01.2023

Bez względu na poziom rozgrywkowy reprezentowany przez sparingpartnera defensywa Arki Gdynia nie jest szczelna w zimowych sprawdzianach w 2023 roku. Po raz kolejny żółto-niebiescy stracili przynajmniej dwie bramki - tym razem na sztucznej murawie Narodowego Stadionu Rugby z II-ligowym Stomilem Olsztyn.

A z drużyną ze stolicy Warmii spotkali się w piątek, 27 stycznia, tuż po powrocie ze zgrupowania w OPO Cetniewo we Władysławowie, gdzie trenowali od 16 stycznia. Żółto-niebiescy zaliczyli tym samym czwarty sprawdzian w 2023 roku. Wcześniej wygrali 7:3 z III-ligową Gedanią Gdańsk, a we Władysławowie przegrali 1:3 z I-ligową Chojniczanką Chojnice oraz pokonali 3:2 II-ligową Olimpię Elbląg.

W spotkaniu kontrolnym ze Stomilem, rozgrywanym w formule 3x40 minut, musieli gonić wynik, po tym jak od 70 minuty olsztynianie prowadzili już 2:0. Tuż przed końcem drugiej tercji kontaktowe trafienie z rzutu wolnego w samo "okienko" zaliczył jednak Dawid Gojny. Natomiast w ostatnich minutach sparingu do remisu doprowadził niezawodny Karol Czubak, który główkował po dograniu Sebastiana Milewskiego.

- Każdy sparing gramy po to, aby wygrywać i dobrze się zaprezentować. Nie szukamy więc wymówek. Mamy świadomość, jaka była praca i cel. Uważam więc, że ten cel został zrealizowany. Są jeszcze dwa tygodnie, podczas których niektóre rzeczy trzeba poprawić. Trzeba być zawsze pozytywnym i pewność, że w lidze będzie to wyglądało tak, jak sobie założyliśmy - powiedział po sparingu trener Hermes Neves Soares.

- Uważam, że bardzo mocno pracowaliśmy. Nie tylko pod kątem motoryki, ale ogólnie. W większości treningów były to zajęcia piłkarskie. Wiadomo, że zawsze trenerzy chcą jeszcze i jeszcze, bo zawsze czegoś brakowało. Ogólnie jesteśmy zadowoleni, że wszyscy są zdrowi. Od poniedziałku zaczynamy nowy okres, bardziej pod kątem pierwszego meczu w lidze - dodaje mieszkający od 2002 roku w Polsce Brazylijczyk. - Zrobimy wszystko, aby świeżość i jakość, jaką mamy, były widoczne.

Przed żółto-niebieskimi jeszcze jeden zaplanowany sprawdzian. W sobotę, 4 lutego o godz. 11 na Narodowym Stadionie Rugby podejmą II-ligową Radunię Stężyca. To będzie piąty sparing w 2023 roku, a uwzględniając dwa grudniowe (z Olimpią Elbląg i Chojniczanką) siódmy w okresie przygotowawczym.

Rundę rewanżową w Fortunie 1 Lidze Arka wznowi w sobotę, 11 lutego o godz. 17.30, kiedy to rozpocznie wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 2:2 (0:1, 1:2)
Bramki:
0:1 Filip Wójcik (38), 0:2 Bartosz Florek (70), 1:2 Dawid Gojny (79), 2:2 Karol Czubak (118)

Arka: (I i II tercja) Krzepisz - Tomal, Marcjanik, Azaćkyj, Gojny - Skóra, Gol, Purzycki, Adamczyk (41 Szymański), Haydary - Żebrowski. (III tercja) Molenda - Rymaniak, Camara, Dobrotka, Stolc - Stępień, Milewski, Zieliński, Capanni, da Silva - Czubak

Stomil: Mądrzyk - Kośmicki, Tecław, Kubáň - Wójcik, Spychała, Shibata, Żwir - Caetano, Kurbiel, Krawczun. Od 60 minuty: Syldatk - Szabaciuk, Jędrzejczyk, Waleńcik - Pajdak (80 Wójcik), Borkowski, Drabiszczak, Karlikowski - Kalisz, Szypulski, Florek