Arka Gdynia zdobyła Puchar Polski! Koszykarki żółto-niebieskich wygrały finał po dogrywce

Arka Gdynia zdobyła Suzuki Puchar Polski koszykarek! W finale pokonała CCC Polkowice.

Finał Suzuki Pucharu Polski w Lublinie był bardzo zacięty. Koszykarki z Polkowic w poprzednim sezonie zdobyły dublet, ale w finale to koszykarkom z Gdyni dawno większe szanse na końcowy sukces. Mecz zaczął się od prowadzenia zespołu z Polkowic 6:2, ale z czasem gdynianki przejmowały inicjatywę na parkiecie. Ostatecznie wygrały pierwszą kwartę, bardzo wyrównaną, 18:17.

Druga i trzecia odsłona to już pełna dominacja Arki. W efekcie przewaga wzrosła do 11 punktów i wydawało się, że losy spotkania są już rozstrzygnięte. Tymczasem w czwartej kwarcie gdynianki ogarnęła niespodziewana niemoc. Rywalki z każdą minutą coraz bardziej się zbliżały, a zawodniczki Arki dopiero w dziewiątej minucie tej kwarty zdobyły pierwsze punkty z gry. Dzięki rzutom Rebecki Allen podopieczne trenera Gundarsa Vetry doprowadziły do dogrywki. Ta należała już zdecydowanie do gdynianek. Arka zdobyła siedem punktów z rzędu i tej przewagi nie dała już sobie odebrać, w pełni zasłużenie zdobywając Suzuki Puchar Polski.

W najlepszej piątce turnieju finałowego znalazły się trzy zawodniczki Arki: Maryja Papova, Sonja Greinacher, Barbora Balintova. Do tego Balintova została wybrana MVP turnieju. Arka z zwycięstwo otrzymała czek na 30 tysięcy złotych. To siódmy Puchar Polski koszykarek z Gdyni w historii, ale pierwszy od 2011 roku.

Arka Gdynia - CCC Polkowice 83:73 (18:17, 24:16, 17:15, 8:19, d. 16:6)

Arka Gdynia: Balintova 18 (2x3, 6 as.), Papowa 15 (2x3, 6 zb., 6 st.), Allen 14 (5 zb.), Kastanek 8 (1x3), Gulich 7 oraz Greinacher 12 (15 zb.), Slamova 6 (1x3, 5 as.), Podgórna 3 (1x3), Rembiszewska, Morawiec

CCC Polkowice: Spanou 17 (3x3, 5 zb.), Stallworth 12 (5 zb.), Bojović 9 (1x3, 5 as.), Gajda 3 (1x3, 6 as.), Conde 2 oraz Robinson 22 (1x3, 11 zb.), Filip 8