Arka Gdynia wygrała w Bełchatowie z liderem tabeli! Piękny gol Tomasza Jarzębowskiego! [ZDJĘCIA]

Łukasz Żaguń
Mimo że w ostatnim czasie Arkę Gdynia dosięgnęły problemy zdrowotne, to jednak podopieczni trenera Pawła Sikory potrafili wygrać w Bełchatowie z aktualnym liderem tabeli, zespołem GKS 1:0. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił Tomasz Jarzębowski.

W ostatnim czasie gdyński zespół borykał się z wieloma problemami. Zawodników dosięgnął wirus i duża część z nich trafiła do szpitala. Poza tym, Arka w poprzednich meczach nie miała najlepszej passy. W starciu z GKS-em drużyna skazywana była zatem na porażkę.

Gdynianie udowodnili jednak, że potrafią walczyć i wreszcie nastąpiło przełamanie. Łatwo o to jednak nie było. Co prawda w pierwszej połowie zespół stworzył kilka groźnych sytuacji i momentami nawet wyraźnie przeważał, jednak nie potrafił tego udokumentować.

Startujemy z naszym profilem na Twitterze. Czas rozruszać serwis i pokazać, że 140 znaków wystarczy, by oddać sportowe emocje.

— Sport DB (@baltyckisport) September 8, 2013

Na początku drugiej odsłony podopieczni trenera Pawła Sikory zostali zepchnięci do defensywy. Przełamanie nastąpiło w 71. minucie. Wówczas z rzutu wolnego świetnym, a przede wszystkim precyzyjnym strzałem popisał się Tomasz Jarzębowski. Zawodnik po zdobytej bramce wreszcie mógł zrobić tak zwaną "kołyskę". Niedawno urodził mu się bowiem syn.

Bramka wyraźnie dodała skrzydeł żółto-niebieskim, którzy próbowali wbić do trumny rywali ostatni gwóźdź. Ostatecznie jednak to się nie udało, ale Arka nie straciła też bramki. W rezultacie mogła cieszyć się z trzech punktów.

Warty podkreślenia jest fakt, że gdynianie jako pierwsi wywalczyli komplet punktów w Bełchatowie. Jak dotąd nikomu ta sztuka się nie udała.

RAZEMDOMWYJAZD
NazwaM.Pkt.Z.R.P.BramkiZ.R.P.BramkiZ.R.P.Bramki
1.GKS Bełchatów102062216-732110-43016-3
2.Dolcan Ząbki91752220-1140011-41229-7
3.Olimpia Grudziądz91752212-122128-113104-1
4.Kolejarz Stróże91651312-72113-13029-6
5.GKS Katowice91651311-1250010-20131-10
6.Termalica Bruk-Bet Nieciecza91643214-93208-31126-6
7.Arka Gdynia91442312-62117-22125-4
8.Górnik Łęczna81442212-820112-82216-6
9.Flota Świnoujście9144239-82126-41213-4
10.Chojniczanka Chojnice9123339-82126-42123-4
11.Wisła Płock91233311-122217-61124-6
12.Okocimski KS Brzesko91024310-110223-62217-5
13.Sandecja Nowy Sącz992346-141223-71123-7
14.Energetyk ROW Rybnik9707212-140114-50618-9
15.Stomil Olsztyn971447-110425-71022-4
16.GKS Tychy961357-201225-90132-11
17.Puszcza Niepołomice961358-121124-40234-8
18.Miedź Legnica950546-100223-50323-5
Szukasz więcej sportowych emocji?

POLUB NAS NA FACEBOOKU!">POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
kibic Arki

za walkę i ambicję. Gdyby nie zmarnowana sytuacja bohaterem oprócz strzelca gola były Aleksander, za to jak walczył i przeszkadzał już na połowie Bełchatowa, I tak należy walczyć w każdym meczy- bo tę I ligę wygrywa się walką i jazdą po trawie.

b
bartki

która w ostatnim czasie nie tylko zanotowały kryzys formy - o literówki brosimy też w wyniku

b
bartek

która w ostatnim czasie nie tylko zanotowały kryzys formy - o literówki prosimy też w wyniku

Dodaj ogłoszenie