Arka Gdynia wygrała sparing z Wisłą Płock w Gniewinie

Arka Gdynia reprezentacyjną przerwę w grze wykorzystała na mecz towarzyski z Wisłą Płock. Wygrała 2:1, choć mogła 3:1.

W Gniewinie trzy bramki padły w odstępie 9 minut. Wszystkie w drugiej części gry. Najpierw podopiecznym trenera Leszka Ojrzyńskiego prowadzenie dał gol Yannicka Sambei. Goście z Płocka odpowiedzieli 8 minut później za sprawą Jose Kante’go. Arkowcy bardzo szybko zdołali jednak zmienić wynik, a pewnym uderzeniem popisał się Ruben Jurado.

Wygrana Arki mogła być bardziej okazała, ale w ostatnich sekundach tego sparingu nie popisał się Siergiej Kriwiec. Białorusin, który do Gdyni trafił z Płocka właśnie, zmarnował rzut karny, podyktowany po faulu na Filipie Jazviciu.

Długo grą nie nacieszył się z kolei Szymon Nowicki, który już w 7. minucie ucierpiał po starciu i opuścił boisko.

Arka Gdynia - Wisła Płock 2:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Yannick Sambea (58), 1:1 Jose Kanté (66), 2:1 Ruben Jurado (67)

Arka: Pilarz - Nowicki (14 Zbozień), Marcjanik (46 Danch), Kosut (46 Helstrup), Warcholak (46 Marciniak) - Marcus (46 Jazvić), Sołdecki (46 Sambea), Nalepa (46 Kriwiec), Szwoch (46 Rey), Piesio (46 ŻebrakowskiI) - Siemaszko (46 Jurado)

Wisła: Kiełpin (46 Kryczka) - Stępiński, Sielewski, Byrtek (46 Stefańczyk), Reca - Łukowski, Truskolaski, Furman (52 Lebedyński), Kante, Varela (75 Szczepański) - Biliński (46 Piątkowski)

TRZY WRZUTY: Komentujemy mecze Lechii i Arki