Arka Gdynia wygrała kolejny sparing. Tym razem nie straciła bramki

Łukasz Żaguń
Zespół Arki Gdynia odprawił z kwitkiem kolejnego rywala. Tym razem podopieczni trenera Pawła Sikory pokonali 1:0 Concordię Elbląg.

Pierwsza połowa toczyła się absolutnie pod dyktando gospodarzy, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Zdołali wykorzystać jednak tylko jedną z nich. W 24. minucie doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Mateusza Szwocha wykorzystał Piotr Tomasik. Arka miała okazje jeszcze w pierwszej odsłonie meczu podwyższyć rezultat, jednak brakowało jej skuteczności.

Druga połowa właściwie wiele się nie różniła od pierwszej odsłony. Na boisku nadal dominowali żółto-niebiescy, którzy mieli nawet sytuacje sam na sam. Prowadzenia nie udało im się jednak powiększyć.

Warto jednak zauważyć, że Arka po długim czasie nie straciła bramki. Co więcej, nie dała rywalowi rozwinąć skrzydeł. Mankamentem była jednak skuteczność.

Na boisku ani na moment nie pojawili się Dariusz Formella, Marcus da Silva i Radosław Pruchnik. Cała trójka boryka się z drobnymi urazami.

Arka - Concordia Elbląg 1:0 (1:0)

Bramka: Tomasik 24'

Arka:

I połowa: Szlaga - Krajanowski, Sobieraj, Jarzębowski, Radzewicz - Grzelak, Szwoch, Rzuchowski, Tomasik - Kuklis, Zwoliński

II połowa: Miszczuk - Kubowicz, Sobieraj, Brodziński, Dettlaff- Brzuzy, Pietkiewicz, Tomasik, Wojowski - Surdykowski (55' Grzelak), Zwoliński

Concordia: Zoch (46' Kopka) - Lepczak, Sambor, Kostkowski, Uszalewski - Szuprytowski, Korzeniewski, Zawierowski, Kulpaka - Zejglic, Bamgboye(46' Zabłocki)