Arka Gdynia przegrała z Wisłą Płock 0:3. Bardzo słaba postawa gdynian [ZDJĘCIA]

KM
W piątkowy wieczór gdynianie zawiedli w sparingu z Wisłą Płock. Oby w lidze spisywali się lepiej Przemyslaw Swiderski
Piłkarze gdyńskiej Arki po bardzo słabej grze przegrali 0:3 z Wisłą Płock. Gdynianie nie stworzyli sobie żadnej okazji, nie oddali nawet celnego strzału.

Piłkarze tuż przed sobotnią prezentacją drużyny nie wlali w serca kibiców wiele optymizmu. Od początku meczu z Wisłą przewagę mieli „Nafciarze” i w końcu udokumentowali ją wyprowadzając dwa szybkie ciosy. W 28. minucie piłkę do własnej bramki wpakował Dawid Sołdecki. Za chwilę na 2:0 podwyższył Ukrainiec Witalij Hemeha.

Po przerwie Wisła poszła za ciosem. Trzecią bramkę dla gości strzelił Mikołaj Lebedyński, przy biernej postawie obrońców Arki. Więcej goli nie padło, choć Wisła miała kilka dobrych okazji. Arka zaprezentowała się bardzo słabo. O postawie żółto-niebieskich niech świadczy fakt, że nie oddali celnego strzału.

Arka Gdynia - Wisła Płock 0:3 (0:2)

Bramki: Dawid Sołdecki (28-samobójcza), Witalij Hemeha (31), Mikołaj Lebedyński (58)

Arka: Steinbors (45 Jałocha) - Socha (45 Stolc), Marcjanik (45 Sobieraj), Sołdecki (60 Marcjanik), Warcholak (60 Wojowski) - Da Silva (45 Błąd), Łukasiewicz (60 Mosiejko), Sambea (45 Marciniak), Bożok (45 Yussuff) - Szwoch (60 Siemaszko) - Zjawiński (60 Lewicki)

Wisła: Kiełpin - Stefańczyk (67 Sielewski), Szymiński, Božić (75 Byrtek), Stępiński - Hemeha (60 Łukowski), Furman (75 Mroziński), Rogalski (60 Wlazło), Ilijew (75 Drozdowicz), Reca (73 Kun) - Lebedyński (60 Kanté)